Naga MarketsBitwise chce założyć fundusz dla kryptowalutowych innowatorówOstatnie zgłoszenie do SEC firmy Bitwise ujawnia plany uruchomienia nowego funduszu na rynku kryptowalut.

  • Firma Bitwise ma ciekawe plany. Chce założyć fundusz dla kryptowalutowych innowatorów.

Bitwise i jego plany

Bitwise, jeden z największych na świecie podmiotów zarządzających funduszami kryptowalutowymi, złożył nowy prospekt emisyjny w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Cel? Uruchomić fundusz giełdowy dla tak zwanych „innowatorów kryptowalut”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarządzający funduszem złożył formularz N-1A w biurze regulatora papierów wartościowych 5 lutego. W dokumencie przedstawił swój zamiar założenia funduszu ETF Bitwise Crypto Innovators.

Proponowany indeks będzie składał się głównie z firm, które uzyskują ponad 75% swoich przychodów z sektora kryptowalut lub które mają ponad 75% swoich aktywów netto w kryptowalutach. Pozostała część obejmuje spółki o dużej kapitalizacji, które mają „dedykowaną inicjatywę biznesową” skoncentrowaną na kryptowalutach.

Zgodnie z prospektem, innowatorzy kryptowalut to cyfrowe platformy transakcyjne, powiernicy i portfele; dostawcy usług finansowych wykorzystujący aktywa kryptograficzne lub technologię blockchain; instytucje finansowe obsługujące klientów zaangażowanych w cyfrową przestrzeń aktywów; oraz dostawcy usług w zakresie infrastruktury blockchain.

Dokument stwierdza, że „termin “Crypto Innovators ”ogólnie odnosi się do firm, które obsługują i prowadzą transakcje w segmencie gospodarki zajmującym się zasobami kryptograficznymi i technologią rozproszonych rejestrów.”

ETF nie będzie inwestował bezpośrednio w kryptowaluty

W szczególności – co ciekawe – proponowany ETF nie będzie inwestować w aktywa kryptograficzne bezpośrednio ani za pośrednictwem instrumentów pochodnych. Fundusz unika również wszelkich transakcji związanych z początkowymi ofertami monet.

Bitwise od stara się o założenie bitcoinowego ETF. W styczniu 2020 roku ponowił próbę założenia takiego funduszu. Jak na razie bez skutków. Możliwe, że obecna sytuacja na rynku zmieni ten stan rzeczy i firmie uda się uruchomić ETF.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotówki | pgnig wykres | kurs bitcoina | wykres eur usd | kurs ropy naftowej |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here