Naga Marketsnapis RIP na nagrobkuZdaniem Matta Hougana, głównego analityka funduszu kryptowalutowego Bitwise Asset Management, zdecydowaną większość kryptowalut czeka „bolesna i w pełni zasłużona śmierć”. Jednocześnie dodaje, że nieliczne cyfrowe aktywa, które przetrwają, będą mogły liczyć na sukces zbliżony do tego osiągniętego przez obecnych gigantów technologicznych – Google, Apple, czy też Amazona.


Upadek kryptowalut: „Im szybciej to nastąpi, tym lepiej”

Jak podaje Hougan, w obiegu znajduje się obecnie ponad 2 tysiące kryptowalut i kolejne powstają każdego dnia chcąc skopiować sukces Bitcoina. Jego zdaniem 95% z nich skazane jest jedna na „bolesną śmierć”, która jest w pełni zasłużona i „im szybciej nastąpi, tym lepiej”. Przedstawiciel Bitwise dopatruje się w obecnym rynku znamion bańki, która łudząco przypomina boom dot-comów sprzed kilkunastu lat. Wtedy również na rynku pojawiało się wiele nowych projektów, ale tylko najlepsze i najsilniejsze z nich przetrwały do dzisiaj, stając się potentatami technologicznymi. Mowa tutaj o markach takich jak Twitter, Amazon, Google, czy też Apple – zdaniem Hougana część z cyfrowych aktywów może w przyszłości osiągnąć równie duży sukces.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Chcąc być uczestnikiem sukcesu rynku kryptowalutowego, Bitwise stworzył indeks dziesięciu wiodących kryptowalut oraz nowy fundusz ETF oferujący inwestowanie w oparciu o jego kurs. Co ciekawe, Hougan silniej kibicuje rynkowi cyfrowych aktywów niż samemu blockchainowi – zazwyczaj natomiast w opinii przedstawicieli Wall Street to technologia rozproszonego rejestru ma przed sobą jaśniejszą przyszłość.

Cały podcast z udziałem Matta Hougana jest dostępny w serwisie Bloomberg.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here