Naga MarketsJedynie przez 25 minut użytkownicy mieli swobodny dostęp do rejestracji nowych kont na jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie – Bittrex. Może się to wydawać zbyt mało istotną informacją, żeby opisywać ją w artykule, ale mówi ona wiele o zapleczu technicznym giełdy.

Przypomnijmy, Bittrex zamknął rejestrację dla nowych użytkowników w grudniu zeszłego roku. Powodem były prace nad zwiększeniem skali działań giełdy, która miała problemy z obsłużeniem olbrzymiej liczby klientów. Od wtedy, nowi użytkownicy mogli jedynie dostać się na listę oczekiwania.

We wtorek doszło w końcu do hucznego otwarcia. Strona została przebudowana, poprawiono jej użyteczność orz bezpieczeństwo API. Firma zwiększyła liczbę pełnoetatowych pracowników z czterech na początku zeszłego roku do ponad pięćdziesięciu. Niestety, nic nie poszło zgodnie z planem. Już po 25 minutach Bittrex był zmuszony ponownie zamknąć rejestrację, z powodu olbrzymiego zainteresowania użytkowników. Firma pracuje obecnie nad poprawą wydajności strony i ponownym uruchomieniem rejestracji.

Problem z nowymi użytkownikami jest uniwersalny wśród giełd kryptowalut, szczególnie pod koniec zeszłego roku wiele z nich miało kłopoty z utrzymaniem jakości usług i szybkiego działania. Bittrex rozwiązał tę kwestię blokując rejestrację. Był to z pewnością ciężki krok dla firmy, ponieważ w ten sposób świadomie ograniczyła swój rozwój. Z drugiej strony taki ruch mógł zwiększyć lojalność dotychczasowych klientów, ponieważ pokazał on, że właścicielom zależy przede wszystkim na dostarczeniu wysokiej jakości usług, a nie maksymalizacji zysków kosztem użytkowników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here