Naga MarketsPopularny program do udostępniania plików, BitTorrent Inc. został sprzedany w ręce Justina Suna, twórcy platformy i kryptowaluty Tron (TRX) oraz aplikacji Callme (PEIWO) APP. Do zawarcia umowy doszło 11 czerwca br. po wielu miesiącach negocjacji. Według źródeł pracownicy firmy zostali poinformowani, aby nie udostępniać żadnych informacji. Na tę chwilę ani nowi właściciele ani pracownicy nie komentują tego faktu.


Informacja o potencjalnym przejęciu BitTorrenta pojawiła się w zeszłym miesiącu, kiedy firma TorrentFreak poinformowała, że ​​Sun dąży do zrealizowania umowy. Właściciel Tronu po raz pierwszy zaczął negocjować z BitTorrentem już we wrześniu zeszłego roku. W wyniku tych rozmów, w styczniu br. Sun podpisał list intencyjny, tym samym deklarując swoją chęć zakupu. Jednak umowa została  zawieszona przez właściciela TRX krótko po tym jak dowiedział się, iż BitTorrent zaczął rozmawiać z innymi oferentami pomimo wcześniejszych ustaleń wg. których zgodził się nie realizować pozostałych propozycji.

Sytuacja jednak szybko się wyjaśniła i Justin Sun przystąpił do działania zakładając firmę Rainberry Acquisition Inc. Przypadkowo w tym samym czasie jego kontrahent zamienił dotychczasowa nazwę swojej firmy BitTorrent Inc. na Rainberry Inc. W zeszłym tygodniu obie firmy złożyły wniosek o fuzję u sekretarza stanu w Kalifornii. Niestety brak jest jakichkolwiek danych finansowych dotyczących tego przejęcia. Jednak nowemu właścicielowi Rainberry Inc. na pewno nie braknie środków na realizację kolejnego projektu. Jego kryptowaluta TRX obecnie posiada kapitalizację rynkową równą 4,78 miliarda dolarów z czego prawie 1/3 jest w posiadaniu fundacji Suna. Na tę chwilę nie jest jasne jak Tron planuje się zintegrować z BitTorrentem, jednak dotychczasowe fakty nt. fundacji sugerują chęć podążania w kierunku decentralizacji internetu oraz umożliwienia programistom tworzenia niezależnych aplikacji opartych na technologii blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł50-latka wyprała BTC o wartości 9,5 mln USD. Grozi jej do 30 miesięcy pozbawienia wolności
Następny artykułKomentarz walutowy – spotkanie z Unem bez wpływu na rynki
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here