Naga MarketsBitstamp poinformował wczoraj, że jest zmuszony do wyłączenia kilku podstawowych funkcji giełdy BTC – między innymi rejestracji kont, logowania do rachunków oraz wypłaty wirtualnych moment. Powodem ma być chwilowe zagrożenie wirusem o nazwie Heartbleed Bug.

Wirus a raczej luka zabezpieczeń, pozwala użytkownikom wykraść informacje normalnie zaszyfrowane poprzez protokoły SSL/TLS takie jak hasła oraz dane kart kredytowych. Luka została niedawno odkryta przez inżynierów Codenomicon oraz Google:

„Hearthbleed Bug pozwala każdemu użytkownikowi sieci na odczyt pamięci systemów chronionych przy użyciu starszych i słabszych wersji oprogramowania OpenSLL. Naraża to szyfrowane klucze wykorzystywane do identyfikacji usługodawców oraz ruchu na wyciek – zagrożone są nazwy użytkowników, hasła i wiele innych poufnych danych. Luka pozwala hackerom przechwytywać elektroniczne wiadomości, wykradać dane bezpośrednio od usługodawców i użytkowników lub też podszywać się pod jedną lub drugą stronę.”

Ci, których dane zostały wykradzione poprzez Heartbleed Bug mogą równie dobrze nigdy się o tym nie dowiedzieć – włam nie zostawia po sobie żadnych śladów. Wszystko wskazuje na to, że jedynie Bitstamp postanowił podjąć tak daleko posunięte środki ostrożności – inne giełdy BTC funkcjonują normalnie.

Patrząc na to co dzieje się ostatnio w branży wirtualnych monet podjęcie takiego kroku ze strony Bitstamp wydaje się jak najbardziej słuszne. Użytkownicy mają już dosyć kolejnych afer związanych z okradaniem giełd, zamrażaniem środków, itd.

Za dcmagnates.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here