Naga MarketsW lipcu bieżącego roku amerykańska giełda krytowalutowa Coinbase narzuciła klientom z Wielkiej Brytanii w trybie nagłym dolny limit wpłat na poziomie 1000 GBP. Zniesiono możliwość korzystania z systemu rozliczeń Fast Payments na rzecz przelewów z wykorzystaniem SWIFT. Jednak z pomocą brytyjskim użytkownikom przychodzi Bitstamp.


Bitstamp i BCB Group wchodzą we współpracę

Dzięki partnerstwu pomiędzy giełdą kryptowalutową Bitstamp a BCB Group – firmą brokerską specjalizująca się w aktywach cyfrowych, możliwe są obecnie bezpośrednie wpłaty jak i wypłaty w funtach brytyjskich.

Twórca oraz CEO BCB Group, Oliver von Landsberg-Sadie stwierdził, że partnerstwo z Bitstamp jest zgodne z szerszą strategią firmy w postaci solidnej i sprawnie działającej infrastruktury do świadczenia usług „obejmującej compliance [zgodność z regulacjami], realizację zleceń, rozliczenia oraz usługę przechowywania dla klientów, którzy chcieliby mieć dostęp do kryptowalut.”

BCB Group skupia się na dostarczaniu rozwiązań z zakresu realizacji zleceń w trybie OTC (over the counter) dla giełd oraz instytucji, które chciałyby oferować swoim klientom produkty i usługi związane z kryptowalutami.

Strategia globalnej ekspansji Bitstamp

Z kolei ważnym elementem strategii realizowanej przez Bitstamp, z siedzibą w Luksemburgu, który na rynku działa od ponad 8 lat, jest globalna ekspansja. W październiku została ona przejęta przez belgijską firmę inwestycyjną NXMH, która z kolei należy do południowokoreańskiego konglomeratu z branży mediów NX Corp.

W tym miesiącu giełda zawarła partnerstwo ze szwajcarskim bankiem świadczącym usługi online Ducascopy. Dzięki temu Bitstamp udało się w tym roku uzyskać BitLicence w Nowojorskim Wydziale ds. Usług Finansowych– czyli licencję na prowadzenie działalności związanej z wirtualnymi walutami. O BitLicence mogą się ubiegać m.in. podmioty, które chcą zajmować się przelewami walut wirtualnych, ich przechowywaniem w imieniu innych a także działalnością giełdową. Jednak by uzyskać wspomnianą licencję, trzeba spełnić dość rygorystyczne wymogi obejmujące m.in. szczegółowe sprawdzanie historii wszystkich pracowników, obowiązek inwestowania w nowojorskie obligacje oraz wymóg, by zyski inwestować wyłącznie na rynkach bazujących na dolarze amerykańskim.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here