Naga MarketsW lipcu bieżącego roku amerykańska giełda krytowalutowa Coinbase narzuciła klientom z Wielkiej Brytanii w trybie nagłym dolny limit wpłat na poziomie 1000 GBP. Zniesiono możliwość korzystania z systemu rozliczeń Fast Payments na rzecz przelewów z wykorzystaniem SWIFT. Jednak z pomocą brytyjskim użytkownikom przychodzi Bitstamp.


Bitstamp i BCB Group wchodzą we współpracę

Dzięki partnerstwu pomiędzy giełdą kryptowalutową Bitstamp a BCB Group – firmą brokerską specjalizująca się w aktywach cyfrowych, możliwe są obecnie bezpośrednie wpłaty jak i wypłaty w funtach brytyjskich.

Twórca oraz CEO BCB Group, Oliver von Landsberg-Sadie stwierdził, że partnerstwo z Bitstamp jest zgodne z szerszą strategią firmy w postaci solidnej i sprawnie działającej infrastruktury do świadczenia usług „obejmującej compliance [zgodność z regulacjami], realizację zleceń, rozliczenia oraz usługę przechowywania dla klientów, którzy chcieliby mieć dostęp do kryptowalut.”

BCB Group skupia się na dostarczaniu rozwiązań z zakresu realizacji zleceń w trybie OTC (over the counter) dla giełd oraz instytucji, które chciałyby oferować swoim klientom produkty i usługi związane z kryptowalutami.

Strategia globalnej ekspansji Bitstamp

Z kolei ważnym elementem strategii realizowanej przez Bitstamp, z siedzibą w Luksemburgu, który na rynku działa od ponad 8 lat, jest globalna ekspansja. W październiku została ona przejęta przez belgijską firmę inwestycyjną NXMH, która z kolei należy do południowokoreańskiego konglomeratu z branży mediów NX Corp.

W tym miesiącu giełda zawarła partnerstwo ze szwajcarskim bankiem świadczącym usługi online Ducascopy. Dzięki temu Bitstamp udało się w tym roku uzyskać BitLicence w Nowojorskim Wydziale ds. Usług Finansowych– czyli licencję na prowadzenie działalności związanej z wirtualnymi walutami. O BitLicence mogą się ubiegać m.in. podmioty, które chcą zajmować się przelewami walut wirtualnych, ich przechowywaniem w imieniu innych a także działalnością giełdową. Jednak by uzyskać wspomnianą licencję, trzeba spełnić dość rygorystyczne wymogi obejmujące m.in. szczegółowe sprawdzanie historii wszystkich pracowników, obowiązek inwestowania w nowojorskie obligacje oraz wymóg, by zyski inwestować wyłącznie na rynkach bazujących na dolarze amerykańskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here