Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitstampGiełdy kryptowalut od zawsze zmagają się z problemem kradzieży. Historia zna bowiem przypadki platform, z których skradzione zostały środki należące do ich klientów. Mimo coraz to bardziej zaawansowanych technologii mających na celu zabezpieczenie aktywów, przechowywanie cyfrowych środków na platformach ich wymiany uważane jest za bardzo ryzykowne. Giełda Bitstamp chce jednak to zmienić.

Kryptowaluty bezpieczne jak nigdy dotąd

Bitstamp, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, wprowadziła dodatkową warstwę ochrony zasobów cyfrowych przechowywanych na platformie. Oprócz istniejącego już zabezpieczenia, klienci Bitstamp są teraz chronieni oddzielną polisą ubezpieczeniową od kradzieży.

Europejska giełda oświadczyła, że polisę oferuje Paragon International Insurance Brokers we współpracy z Woodruff Sawyer. Dotyczy ona aktywów cyfrowych przechowywanych w Bitstamp i obejmuje szereg spraw związanych z przestępczością, takich jak kradzieże pracownicze, straty podczas przechowywania aktywów, straty w transporcie, straty spowodowane oszustwami komputerowymi lub oszustwami związanymi z transferem funduszy oraz straty związane z opłatami i wydatkami prawnymi.

Ponadto, gier∂a zapewnia, że około 98 proc. wszystkich aktywów cyfrowych przechowywanych jest w trybie offline i chronionych przez polisę ubezpieczeniową BitGo.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpotkanie OPEC z niewielkimi szansami na istotne decyzje
Następny artykułEURAUD – 4 miesiące w konsolidacji – 19.10.2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here