Naga MarketsBitstamp, jedna z największych w Europie giełd kryptowalut, chce rozszerzyć swoją działalność w Stanach Zjednoczonych, właśnie otrzymawszy najnowszą licencję na działalność związaną z wirtualnymi walutami w Nowym Jorku.

Nowojorski Departament Usług Finansowych (NYDFS) przyznał we wtorek Bitstampowi BitLicencję. Umożliwi to giełdzie oferowanie mieszkańcom stanu bitcoinów, litecoinów, etherów i XRP. Bitstamp najpierw złożył wniosek o licencję w czerwcu 2015 r., kiedy tylko NYDFS stworzyło przełomowe prawo stanowe. Giełda była jednym z pierwszych 22 kandydatów do licencji.

“To rutynowe”

Podczas gdy regulator wydał tylko kilka licencji w ciągu pierwszych kilku lat, przyznawanie BitLicencji dziś wydaje się być „coraz bardziej rutynowe”, powiedział CEO Bitstamp Nejc Kodrič. Dodaje:

„W tym roku jesteśmy [piątym podmiotem], któremu została przyznana, więc myślę, że tempo rośnie.”

Do tej pory w 2019 r. Bitlicencję otrzymały: firma Tagomi, aplikacja do obrotu akcjami Robinhood oraz operatorzy bitomatów Cottonwood Vending i LibertyX.

Aby dojść do tego punktu, Bitstamp i NYDFS omówili różne aspekty działania firmy. Kodrič wyjaśnia:

„Wokół pojawiały się pytania, jak działa silnik [giełdy], jak przechowujemy kryptowaluty, jak przeprowadzamy audyty. Licencja jest zbiorem reguł i procedur, które musisz przestrzegać codziennie, więc gdy to zrobisz, możesz [otrzymać BitLicencję].”

Dyrektor naczelny porównał proces do standardów europejskich: giełda ma już licencję instytucji płatniczej w UE, co pozwala jej działać we wszystkich 28 krajach członkowskich.

„[BitLicense] nie różni się tak bardzo od naszej licencji na usługi finansowe, którą posiadamy w Europie” – powiedział. „Nie odkryliśmy na nowo koła”.

Atak na USA

Teraz giełda, która oferuje już pewne usługi w USA, chce rozszerzyć swoją działalność. Kodrič wyjaśnił, że firma działała głównie na rynkach europejskich, ale jak dotąd była „pasywna” w Ameryce.

„Świadczyliśmy usługi w [USA], w tym w Nowym Jorku, zanim pojawiła się tam licencja”, powiedział. „Mamy wielu klientów ze Stanów, ale planujemy być bardziej aktywni”.

W chwili obecnej licencja pozwala Bitstampowi na oferowanie pięciu wymienionych kryptowalut klientom z USA, ale jej CEO zasugerował, że nie jest to ograniczenie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here