Naga MarketsBitPay jest największym na świecie procesorem transakcji w Bitcoinie, którego roczne obroty przekraczają 1 mld USD. Firma jest szeroko rozpoznawalna m.in. w branży nieruchomościowej i dzięki niej nabywcy nieruchomości mogą zamieniać bitcoiny na dolary. Obroty BitPay w tej branży w bieżącym roku są dość pokaźne.


Rok 2019 rekordowo dobry dla BitPay

Jak podaje dyrektor handlowy BitPay, Sonny Singh, pierwszą transakcję związaną z nieruchomościami BitPay zrealizował cztery lata temu. W roku 2017 łączna wartość transakcji w tej branży wyniosła 20 mln USD, natomiast w kolejnym roku przyszło duże spowolnienie, przez co obroty związane z nieruchomościami wyniosły zaledwie 6 mln USD. Prowizja jaką pobiera BitPay za przetwarzanie transakcji wynosi 1% i cały proces zajmuje zaledwie kilka sekund, podczas gdy banki potrafią inkasować 5% i czas oczekiwania na realizację zlecenia liczony jest w dniach.

W pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku BitPay zrealizował transakcje w branży nieruchomościowej o wartości 5 mln USD i jak wspomina Sonny Singh, ma szansę podwoić swoje obroty dwukrotnie w ujęciu rok do roku. Średnia cena domu nabywanego z wykorzystaniem BitPay to ok. 1 mln USD. Jak zaznacza, „nie ma tu mieszkań za 30 tys. USD.”

Klienci głównie z górnej półki

BitPay nawiązał stałą współpracę z wieloma deweloperami i pośrednikami w obrocie nieruchomościami, wśród których jest m.in. Magnum Real Estate i JetRE – firmy specjalizujące się w nieruchomościach na Manhattanie. Pośredniczy także w procesowaniu transakcji na najdroższych rynkach mieszkaniowych na świecie, w tym w Dubaju. Rynek amerykański stanowi ok 34% klientów BitPay.

Niedawno do grona amerykańskich klientów BitPay dołączył Grove Resort and Water Park w Orlando na Florydzie, oferujący mieszkania zlokalizowane zaledwie 5 minut od Disney World, których ceny kształtują się przedziale 300 tys. – 595 tys. USD. Jak podaje dyrektor kompleksu, David D’Ambrosio, ostatnio zwiększyło się zainteresowanie nieruchomościami ze strony klientów z Chin, Turcji i Brazylii zainteresowanych zakupami za kryptowaluty. Jego zdaniem „bitcoinowi hoddlersi” szukają sposobów na dywersyfikację swoich portfeli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here