Naga Marketsstoisko bitpayProcesor płatności kryptowalut BitPay akceptuje od wczoraj stablecoiny. Informację podano do wiadomości publicznej 15 października. Firma zezwala teraz swoim klientom na przyjmowanie wpłat w Gemini Dollars (GUSD) i Circle USD Coin (USDC).


Założona w 2011 roku w Atlancie, w stanie Georgia, firma BitPay świadczy usługi płatnicze (transfery pieniężne) za pomocą Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH). Posiada bazą klientów obejmującą 20 000 firm na całym świecie.

Stablecoiny

GUSD i USDC to stablecoiny wyemitowane przez regulowane giełdy kryptowalut Gemini i Circle. Wartość każdej z tych e-monet jest powiązana z wartością dolara amerykańskiego w stosunku 1: 1, co rzekomo zmniejsza ryzyko zmienności ich kursu.

W swoim wpisie na blogu BitPay informuje, że stablecoiny umożliwiają ich klientom dokonywanie rozliczeń w dowolnej części świata. Co ważne, jest to  możliwe, nawet jeśli nie posiadają oni kont bankowych.

W ubiegłym miesiącu, CCO BitPay, Sonny Singh, powiedział, że rynki kryptowalut są teraz na progu nowego etapu rozwoju, który wymaga pewnego “definiującego momentu” lub “katalizatora”. Singh powiedział, że altcoiny “nigdy nie wrócą” do swoich poprzednich poziomów, jednocześnie przewiduje, że BTC “odbije się w przyszłym roku.”

Także giełda kryptowalut OKEx ogłosiła listę dodanych czterech stablecoinów: TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) i Paxos Standard Token(PAX). Zgodnie z harmonogramem platformy, stablecoiny stały się dostępne na jej stronie od wczoraj, o godzinie 05:00 Hong Kong Time (HKG), sparowane w kilku parach kryptowalutowych. Wypłaty  będą dostępna od 16 października.

Tether upadnie?

Najsłynniejszym stablecoinem jest Tether, na wykresie którego widać jednak znaczące spadki ceny. Token był ostatnio poniżej swoich najniższych historycznych notowań. Po tym widać zdecydowaną utratę zaufania rynkowego w projekt. Wczorajszy artykuł Bloomberga sugerował, że inwestorzy “tracą wiarę” ze względu na brak przejrzystości wokół Tethera.

Polski stablecoin?

Także w Polsce mieliśmy pierwsze próby stworzenia stablecoina. Projekt dPLN nie ujrzał ostatecznie światła dziennego (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Mimo tego kolejny zespół pracuje już nad nowym pomysłem stabilnego tokena. Jak powiedziała nam CEO Fiat Based Token, Sonia Targosz:

“Fiat Based Token to projekt FinTechowy budujący innowacyjną aplikację płatniczą, która może pełnić funkcję konta osobistego i umożliwi bardzo łatwe rozliczanie smart contractów za pomocą walut typu Euro.”

Więcej o projekcie dowiemy się wkrótce.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. BitPay nie przyjmuje wpłat w stablecoinach tylko pozwala na rozliczanie sprzedawców w stablecoinach zamiast we fiatach lub krypto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here