Naga MarketsW wywiadzie udzielonym Bloombergowi, CCO procesora płatności kryptowalutowych BitPay, Sonny Singh, stwierdzał, że kurs BTC w najbliższej przyszłości powinien dynamicznie rosnąć. Bitcoin ma zyskać głównie dzięki zainteresowaniu technologią przez duże przedsiębiorstwa, które zwiększają świadomość opinii publicznej na temat rynku cyfrowych aktywów.


Bitcoin i kryptowaluty zyskują dzięki adopcji przez największych graczy

“Zaczynasz dostrzegać, że te waluty mają prawdziwe przypadki użycia na całym świecie, a to sprawia, że ludzie są teraz naprawdę podekscytowani, ponieważ mogą zobaczyć światło na końcu tunelu dla realnego zastosowania Bitcoina i innych kryptowalut” – komentował Singh w rozmowie z Bloombergiem.

Singh odnosił się przede wszystkim do najnowszych projektów zapowiedzianych przez Facebooka, JP Morgan, czy też do decyzji AT&T odnośnie akceptacji płatności w Bitcoinach. Rosnąca rynkowa ekspozycja ma przełożyć się na wzrost zainteresowania kryptowalutami, a co za tym idzie dalsze napędzanie cen cyfrowych aktywów.

Zobacz również: Bitcoin traci najszybciej od tygodnia. BTC znów poniżej 8500 USD

Kurs BTC po 30 tysięcy dolarów jeszcze w tym roku?

Podobną opinię do CCO przedsiębiorstwa BitPay prezentuje również współzałożyciel spółki kryptowalutowej Kenetic. Jehan Chu, który w tym tygodniu również był gościem Bloomberga posiada podobną opinię co do adopcji kryptowalut przez dużych graczy. Ma ona przyczynić się do dynamicznego wzrostu notowań cyfrowych aktywów.

W wywiadzie Chu wspomina również o zbliżającym się halvingu sieci BTC, czyli o procesie podziału liczby nagród generowanych w trakcie wydobycia pojedynczego bloku, co w przeszłości wpływało na silne skoki cen: „Łącząc ze sobą powyższe wskaźniki sądzę, że naprawdę dotrzemy z obecnych poziomów w kierunku 30 tysięcy dolarów” – komentował współzałożyciel Kenetic.

 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here