Naga Marketschiny nocąProcesor płatności kryptowalut BitPay może mieć problemy wizerunkowe. Pojawiły się pogłoski o tym, że blokował on darowizny na rzecz osób protestujących w Hongkongu. I to przez okres kilku tygodni.

Według Toma Grundy’ego, założyciela społecznościowego funduszu Hong Kong Free Press (HKFP), BitPay nagle zaczął blokować środków od darczyńców. „Nigdy nie używaj BitPay” – sugeruje teraz zażenowany Grundy.

BitPay vs. Hongkong

Dotąd transfery środków działały sprawnie. Jednak w ciągu ostatnich trzech tygodni firma uniemożliwiła ich przesyłanie. Grundy’emu wyjaśniono, że powodem były opóźnienia w systemie bankowości fiat. Prawdopodobnie było to kłamstwem.

„Nigdy nie używajcie @BitPay, ludzie. [To] Naprawdę najgorsze doświadczenie, jakie możecie sobie wyobrazić – zła reputacja, fatalna komunikacja, okropna obsługa klienta, bardzo wysokie opłaty. Prawie każda alternatywa będzie lepsza”

– nawołuje teraz Grundy.

BitPay – wzór do naśladowania czy wróg bitcoina?

Już wcześniej działalność firmy wywoływała kontrowersje. Przykładowo zamrażała płatności, unikała obsługi głównych portfeli i rzekomo… próbowała zmuszać klientów do rzadszego korzystania z bitcoina. To ostatnie brzmi jednak kuriozalnie…

W ubiegłym miesiącu zbiórkę w bitcoinach na szczytny cel – walkę z pożarami lasów deszczowych Amazonii o wartości 100 000 USD – spotkał podobny los.

Praktyki firmy od dawna wzbudzały niechęć do niej sporej części społeczności zwolenników kryptowalut i blockchaina. Niektórzy uważają, że firma jest “niepotrzebną komplikacją dla BTC”, który działa bez pośredników i pozwoleń na płatności. Właściwie działania BitPay przeczą głównej idei bitcoina, tj. swobodnemu przesyłowi środków.

Jaki los czeka teraz platformę? Czarny PR z pewnością nie przysporzy jej klientów.

Mimo kontrowersji firma jest szeroko rozpoznawalna m.in. w branży nieruchomości. Dzięki niej nabywcy domów i mieszkań mogą zamieniać bitcoiny na dolarym, ale też kupować za kryptowaluty nieruchomości. Obroty BitPay w tej branży w bieżącym roku są dość pokaźne. Sonny Singh, szef BitPay, przyznał, że w samym roku 2017 łączna wartość transakcji w tej branży wyniosła 20 mln USD, natomiast w kolejnym roku przyszło pewne spowolnienie, przez co obroty związane z nieruchomościami wyniosły zaledwie 6 mln USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here