Bitpanda, europejska cyfrowa platforma inwestycyjna, chce zainwestować w Polsce 10 mln euro. Cel? Założenie światowej klasy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie.
- Bitpanda chce zainwestować w Polsce 10 mln euro. Celem jest stworzenie Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie.
- W Centrum ma zastać zatrudnione aż 300 osób.
- Firma jeszcze we wrześniu 2020 roku w ramach rundy A pozyskała aż 52 mln USD od inwestorów m.in. Valar Ventures Petera Thiela i Speedinvest.
Bitpanda w Polsce
Austriacki fintech ogłosił właśnie, że planuje zainwestować co najmniej 10 mln euro w Polsce. Celem jest stworzenie światowej klasy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie. To ma zatrudniać 300 osób. Tym samym uda się podwoić wielkość wiedeńskiego zespołu Bitpandy, który liczy obecnie 280 pełnoetatowych pracowników.
Te artykuły również Cię zainteresują
Bitpanda pierwotnie była platformą do handlu kryptowalutami. Dziś firma oferuje aplikację i internetowy serwis transakcyjny do handlu cyfrowymi walutami, ale też metalami szlachetnymi.
Wsparcie inwestorów
Inwestycja w Centrum Technologii i Innowacji ma w założeniu przyczynić się do dalszej ekspansji firmy. Fintech ma na to środki, bowiem jeszcze we wrześniu 2020 roku w ramach rundy A pozyskał aż 52 mln USD od inwestorów m.in. Valar Ventures Petera Thiela i Speedinvest.
– Bitpanda specjalizuje się w przełamywaniu barier, które stają na drodze demokratyzacji inwestycji. Wyznaczamy kierunek rozwoju dla branży, więc musimy mieć pewność, że zatrudniamy najlepszych specjalistów we wszystkich obszarach naszej działalności. Stawiamy na rozwój prawdziwie innowacyjnych produktów, w ramach naszej działalności w różnych krajach Europy – komentuje Eric Demuth, współzałożyciel i CEO Bitpandy.
– Zlokalizowanie pierwszego Centrum Technologii i Innowacji Bitpandy w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że Centrum pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będą tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie – dodaje Demuth.
– Chcemy coraz szybciej wprowadzać innowacje oraz mieć możliwość spojrzenia na nasze rozwiązania z nowej perspektywy. Ma to zasadnicze znaczenie w firmie, która rozwija się w takim tempie jak my, a jednocześnie chce pozostać skupiona na celu, jakim jest znoszenie barier na rynku finansowym. Jestem przekonany, że będziemy w stanie przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z całego regionu, w tym deweloperów backend, inżynierów zajmujących się m.in. uczeniem maszynowym, QA, właścicieli produktów, czy Scrum masterów – mówi Christian Trummer, współzałożyciel i CTO Bitpandy.
Autor poleca również:
- Bitcoin znowu przyciąga traderów. BitBay widzi wzrost rejestracji o 15-20%, zdradza Sylwester Suszek
- Kryptowaluta NEO w 2021 roku. Co dalej z chińskim ETH?
- Bitcoin w 2021 r. napotka opór na wysokości 50 tys. dol., uważa analityk Bloomberga