Naga MarketsBitpanda – znana wielu użytkownikom kryptowalut spółka fintechowa z siedzibą w Wiedniu, założona w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera, zakończyła swoje pierwsze IEO, w ramach którego zebrano kwotę 43,6 mln EUR. Spółka jednocześnie ogłosiła uruchomienie ogólnoświatowej giełdy kryptowalut, której oferta skierowana jest głównie do użytkowników profesjonalnych oraz instytucji.


Zakończone sukcesem EIO oraz uruchomienie giełdy

EIO, będące akronimem od Exchange Initial Offering, jest to forma pierwszej oferty publicznej dla kryptowalut, organizowanej za pośrednictwem giełdy. Projekt, który przejedzie przez proces IEO jest od razu dodawany na daną giełdę. Bitpanda wyemitowała token o nazwie BEST. Zebrane 43,6 mln EUR ma zostać wykorzystane na dalszy rozwój działalności. Czyni to BEST najbardziej udanym IEO w Europie.

Zobacz również: Bitpanda: jeden na pięciu posiadaczy krytowalut jest dziś kobietą

Do sukcesu EIO dołącza uruchomienie Bitpanda Global Exchange (Bitpanda GE) – giełdy aktywów cyfrowych dla doświadczonych traderów, profesjonalistów oraz instytucji, będącej pierwszym produktem Bitpandy o ogólnoświatowym zasięgu. W ramach giełdy możliwy będzie handel typu krypto-krypto na całym świecie oraz w konfiguracji fiat-krypto w ponad 54 krajach.

Platforma Bitpanda GE ma oferować jedne z najniższych na rynku prowizji, zarówno typu maker, jak i taker. Przypomnijmy, że opłata maker jest pobierana, gdy użytkownik wystawia nową ofertę kupna/sprzedaży do tabeli ofert, zaś prowizja taker jest naliczana w momencie, gdy użytkownik realizuje istniejącą już ofertę innego użytkownika.

O ambitnych planach rozwoju Bitpandy wypowiadała się jej CEO – Eric Demuth

„Naszym celem jest by Bitpanda Global Exchange stała się największą giełdą w strefie Euro z najniższym poziomem opłat za handel w konfiguracji fiat-krypto w całej branży. Bitpanda istnieje od 1024 roku i cieszy się doskonałą reputacją. Możemy dalej rozwijać się dynamicznie w oparciu o istniejące synergie oraz doświadczenie.”

Wyemitowany w ramach EIO token BEST, działa w ramach ekosystemu platformy, oferując szereg korzyści, w tym użytkownicy od 4 kw. bieżącego roku mogą liczyć na zmniejszenie opłat transakcyjnych do 25% i w pierwszej kolejności uzyskają dostęp do mającego niebawem wystartować projektu Bitpanda Launchpad. Będzie to platforma umożliwiająca w prosty sposób emisję tokenów w ramach EIO oraz ich notowanie na Bitpanda Global Exchange, zaś użytkownikom da dostęp do nowych możliwości inwestycyjnych.

O nowym tokenie, EIO oraz planach ekspansji, z członkiem zespołu Bitpandy rozmawiał znany youtuber z branży blockchaina i kryptowalut Cyrypto Lark (materiał w języku angielskim).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here