Naga Markets

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  Rynek kryptowalut odnotował duży skok po tym, jak opublikowane w środę dane amerykańskiego indeksu cen konsumpcyjnych wskazały, że inflacja w USA była niższa niż oczekiwano.

Rynek kryptowalut w górę po odczycie CPI w USA

Bitcoin i główne altcoiny skoczyły po wiadomości, że inflacja w USA wzrosła w lipcu o 8,5% rok do roku. Dynamika ta jest znacząco niższa w porównaniu z 9,1% odnotowanymi w czerwcu – miesiącu najwyższego wzrostu cen odnotowanych w amerykańskiej gospodarce na przestrzeni czterech dekad. Choć dane te nie są być może najistotniejszym czynnikiem dla traderów Bitcoina, krótkoterminowa akcja cenowa wskazuje na wyraźną pozytywną reakcję na tę wiadomość.Po tym jak Bitcoin zaliczył zieloną świecę w lipcu, wyniki największej kryptowaluty ulega dalszej poprawie w tym miesiącu. Wspinaczka ta była kontynuowana w drugim tygodniu sierpnia. Bitcoin jest na wznoszącej i obecny poziom oporu to nieznacznie ponad 24,8 tys. dolarów.

BTC porusza się po technicznej linii trendu, z niską z zeszłego tygodnia tuż powyżej poziomu ponad 22,7 tys. dolarów. Dopóki akcja cenowa utrzymuje się w tym zakresie, żadne wybicie nie może być uznane za pewnik, ponieważ natychmiast podlegałoby ono możliwemu odwróceniu.

Dominacja Bitcoina spada do 40,5%

Wraz z powolnym wzrostem cen spadła zmienność tak widoczna w ostatnim czasie na rynku kryptowalut. Bitcoin traci nadal wobec altcoinów i jego dominacja spadła z maksimum z połowy czerwca (kiedy osiągnął poziom 47%) do 40,5% obecnie. Wraz z poprawą sentymentu rynkowego, traderzy podejmują większe ryzyko i zwiększają ekspozycję na altcoiny, a nie na BTC.

Nastroje na rynku kryptowalut najwyższe od  kwietnia

Fear and Greed Index pokazuje, że sentyment rynku kryptowalutowego jest obecnie na najwyższym poziomie od kwietnia, osiągając w tym tygodniu 42 punkty. Choć pozostajemy nadal na terytorium “strachu”, indeks odnotował wzrost o 12 punktów w stosunku do ubiegłego tygodnia. Sentyment rynkowy stale się poprawia od czasu uderzenia w dno w połowie czerwca (kiedy to dane indeksu nurkowały do poziomu 10 punktów w skali).

Scalenie Goerli zakończyło się sukcesem; Ethereum przebija Bitcoina

Cena Ethereum zauważalnie wzrosła w zeszłym tygodniu i osiągnęła najwyższy poziom od maja. ETH zyskał aż 20% i osiągnął wartość powyżej 1 860 dolarów po raz pierwszy od maja. Wzrost cen jest częściowo wynikiem integracji Goerli. ETH zwiększył swoją wartość ponad dwukrotnie od momentu osiągnięcia dna na poziomie około 868 dolarów w czerwcu 2022 roku i nadal przewyższa Bitcoina.

W ciągu ostatnich 30 dni Ethereum wzrosło o około 40%, podczas gdy cena Bitcoina w tym samym okresie rosła o 10%. Wraz z rosnącą stopą zwrotu, Ethereum zwiększyło dominację na rynku do 20%, co jest najwyższym poziomem od początku roku.

XTB

Altcoiny rosną wraz z poprawą nastrojów rynkowych

AVAX, 12. największa moneta pod względem kapitalizacji rynkowej, doświadczyła silnego wzrostu w ciągu ostatnich 7 dni, zyskując około 25%, osiągając cenę niemal 29 dolarów – najwyższą od końca maja. Mogło się do tego przyczynić ogłoszenie partnerstwa z Gamestar+ w celu wprowadzenia gier Avalanche. AVE wzrósł o 50%.

Wybicie i potwierdzenie powyżej poziomu oporu 107,5 dolara oznacza, że następnym ważnym poziomem będą okolice strefy cenowej 130 dolarów. Coin APE skoczył o około 130% od najniższego poziomu z 15 czerwca.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, szef ds. rozwoju produktu oraz zastępca dyrektora generalnego Bitpanda

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here