Naga MarketsBitomaty: liczba bankomatów z bitcoinami rośnie w lawinowym tempieNa rynku bitomatów doszło do przełomu. Ich liczba rośnie na całym świecie w lawinowym tempie.

  • Na rynku pojawia się coraz więcej bitomatów – urządzeń do kupowania i sprzedawania kryptowalut.
  • Najwięcej jest takich urządzeń w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Bitomaty na każdej ulicy

W 2013 roku na świecie zadebiutował pierwszy w historii “bankomat z bitcoinami”. Był produktem firmy Robocoin, która zainstalowała urządzenie w kawiarni w Vancouver. Pozwalał klientom na wymianę bitcoinów na gotówkę i odwrotnie.

Teraz, gdy od końca 2020 roku dzieli nas nieco ponad miesiąc, szacowana liczba bitomatów na całym świecie, które umożliwiają klientom kupowanie i sprzedawanie bitcoinów (BTC) i  altcoinów, wynosi dokładnie 11 665 szt. To gigantyczny skok, bowiem pod koniec 2019 roku oszacowano tę wartość na 6372 maszyny.

CoinATMRadar, portal, który analizuje ten rynek, pokazuje również, że liczba bitomatów stale rośnie, obecnie średnio o 23 maszyny dziennie.

Stany Zjednoczone liderem rynku

Najwięcej bitomatów jest w USA. Ich liczba wzrosła z 4213 w 2019 r. do 9242 obecnie, co stanowi wzrost o ponad 50 proc.. Stany Zjednoczone posiadają więc obecnie około 79,2 proc. całkowitej liczby takich maszyn na świecie.

W USA bitomaty są montowane w małych sklepach, centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych, a nawet w fabryce Tesla Gigafactory.

Kanada posiada zaś 880 urządzeń, Wielka Brytania 268 maszyn, Hongkong jest na czwartym miejscu z 62 bitomatami. Co ciekawe, dalej jest np. Kolumbia z liczbą 59.

Jeśli chodzi o Afrykę, to RPA zajęła czołowe miejsce na kontynencie z 6 maszynami.

Na poziomie firm produkujących takie urządzenia liderem jest Genesis Coin, która to spółka zajęła pierwsze miejsce na świecie. Goni są zaś General Bytes.

Znaczący wzrost liczby “bankomatów” z kryptowalutami w 2020 roku świadczy o rosnącym zainteresowaniu zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucji finansowych, w tym finansowego giganta – Paypal. Do tego w BTC inwestują już też takie spółki jak Microstrategy czy Square.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here