Naga MarketsBitomaty i oszustwo „na wnuczka” w USA. FBI chce ostrzegać przed Bitcoinem (BTC)Federalne Biuro Śledcze (FBI) wydało publiczne ostrzeżenie, ponieważ oszuści zaczęli aktywnie wykorzystywać bankomaty bitcoin (BTC) do wyłudzania pieniędzy od ludzi, podał w tym tygodniu kanał telewizyjny News 5 Cleveland.

  • Oszuści podszywają się pod członków rodzin ofiar, zazwyczaj starszych osób, twierdząc, że te koniecznie muszą przesłać im środki w bitcoinach
  • Wykorzystywane są do tego bitomaty, które anonimowo pozwalają wymienić dolary na BTC
  • USA przoduje pod względem ilości zamontowanych bitomatów: tych na świecie jest obecnie niemal 20 tys., z czego 16,7 tys. znajduje się w samych USA

Bitomaty wykorzystywane do „oszustwa na wnuczka”

– Oszuści coraz częściej proszą o przesłanie pieniędzy w bitcoinach – powiedziała Sheryl Harris, dyrektor Departamentu Spraw Konsumenckich w hrabstwie Cuyahoga, leżącym w amerykańskim stanie Ohio. Hrabstwo wydało ostrzeżenie razem z FBI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według ostrzeżenia, podczas gdy oszuści nadal polegają na wypróbowanych metodach – takich jak „oszustwo na wnuczka” który rzekomo “miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy” – kryptowaluty pozwoliły im nadać nowy wymiar starym oszustwom.

Bankomaty BTC, które pozwalają klientom natychmiast kupić BTC za gotówkę, stały się już powszechne w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu wielu oszustów próbuje przekonać ludzi, aby wyciągneli środki ze swojego banku, udali się do bitomatu i wysłali określoną ilość monet za pomocą kodu QR dostarczonego przez oszusta.

Dostałem telefon, od osoby, która brzmiała dokładnie jak mój syn. Sklepikarz podchodzi i mówi „czy mogę pomóc?” Powiedziałam, że musimy wysłać pieniądze do adwokata za pomocą tej maszyny, a on na to, że to oszustwo – powiedział Shaker Heights, który prawie padła oszustwa.

Oszust – który pozostawał przy telefonie przez cały czas – poprosił Heights o wpłatę 9000 dolarów za pośrednictwem bankomatu BTC. Gdyby sklepikarz go nie powstrzymał, pieniądze te prawie na pewno przepadłyby na zawsze.

– Niestety, gdy pieniądze znikną, jest prawie niemożliwe, aby je odzyskać, więc najlepsze co możemy zrobić to zapobieganie i dlatego staramy się, aby wiadomość rozeszła się jak najszerszym echem – powiedziała agentka specjalna FBI Vicki Anderson.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Znaki ostrzegawcze na bitomatach

Aby rozwiązać ten problem, agenci organów ścigania i FBI planują teraz umieścić specjalne znaki ostrzegawcze na bankomatach bitcoin w całym hrabstwie, motywując ludzi do sprawdzenia, czy nie są oszukiwani.

– Rolą znaków jest po prostu dać ludziom szansę na wstrzymanie się i zastanowienie. Rząd nie poprosi cię o BTC, prokurator nie wymaga płatności kaucji w BTC, a firmy użyteczności publicznej nie akceptują płatności w kryptowalutach – dodała Harris.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here