Naga MarketsW Tesla Fremont Gigafactory w Nevadzie uruchomiono bitomat. LibertyX, która to firma jest odpowiedzialna za soft urządzenia, podała, że miało to miejsce latem br.

  • W Tesla Fremont Gigafactory postawiono bitomat.
  • Został zamontowany w sierpniu. 
  • Bitomatów jest już na świecie ponad 10 tys.

Bitomat u Tesli

Informację o urządzeniu po raz pierwszy udostępnił w sieci użytkownik Twittera o nazwisku Will Reeves”

„Właśnie przeszedłem obok i zobaczyłem, że @elonmusk ma bankomat bitcoina w Gigafactory”.

Finbold.com, niezależny portal dot. kryptowalut, zweryfikował powyższe. Tak, to prawda. W budynku Tesli znajduje się bitomat!

Portal podał też że “LibertyX [firma odpowiedzialna za soft urządzenia – przyp. comparic.pl] skontaktowało się później z Finboldem, stwierdzając, że bankomat działa od sierpnia i jest dostępny tylko dla pracowników Tesli.”

Zespół firmy wyjaśnił dalej, że nie zainstalował nowego bitomatu, ale dodał funkcję sprzedaży bitcoinów za pośrednictwem oprogramowania do już zainstalowanych trzech bankomatów w Gigafactory:

„LibertyX nawiązało współpracę z dwoma największymi producentami bankomatów (Genmega i Hyosung), aby zaoferować oprogramowanie do bitcoinów instalowane w tradycyjnych bankomatach. Gdy operatorzy aktywują tę funkcję, konsumenci mogą zacząć kupować bitcoiny za pomocą swojej karty debetowej z bankomatów w całym kraju. Mamy już 5000 bankomatów i planujemy udostępnić je w ponad 100 000 w ciągu najbliższych kilku lat.

Lokalizacja Tesli działa od sierpnia. Bankomat jest obecnie dostępny tylko dla pracowników.”

Ponad 10 tys. bitomatów

Według Coin ATM Radar najnowsza instalacja w Gigafactory stanowi część łącznej liczby 10863 bitomatów zainstalowanych obecnie na całym świecie.

Warto dodać, że założyciel Tesli, Elon Musk, jest wielkim fanem najnowocześniejszych technologii. W pewnym momencie ujawnił, że jest właścicielem ułamka bitcoina.

W swoich tweetach Musk przekazał nawet, że banki centralne, takie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, sprawiły, że bitcoin wyglądał solidnie w porównaniu z walutami fiat. Zarzucił władzom, że te stale dodrukowują pieniądze.

Od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. większość banków centralnych rozpoczęła programy luzowania ilościowego, wpompowując do gospodarki ogromne sumy pieniędzy, aby zapobiec zapaści gospodarczej. Zdaniem ekspertów Binance wzmocni to kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here