Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitmexBitMEX ma poważne problemy. Amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) przedstawiły wczoraj zarzuty przeciwko firmie. Jeden z jej managerów został zaaresztowany.

  • BitMEX jest oskarżany o złamanie szeregu przepisów.
  • Firma odpowiedziała już na nie. Twierdzi, że jej klienci nie muszą się niczego obawiać.

BitMEX zostanie zajęty przez służby?

Jak na razie wiadomo tylko, że Amerykański Departament Sprawiedliwości i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) oskarżyły firmę i jej założycieli – Arthura Hayesa, Bena Delo i Samuela Reedema – o prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej i złamanie przepisów CFTC, w tym dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, KYC oraz AML.

“Oskarżamy BitMEX o oferowanie platformy do handlu lub przetwarzania transakcji swap bez zgody CFTC, jednocześnie występując jako rynek kontraktów terminowych lub narzędzie do wykonywania swapów, a także funkcjonowanie jako sprzedawca prowizyjny kontraktów futures poprzez pozyskiwanie zleceń i akceptowanie Bitcoinów w celu zabezpieczenia transakcji pochodnych aktywów cyfrowych oraz działając jako kontrahent w lewarowanych transakcjach na towarach detalicznych. Skarga dodatkowo dot. naruszenie przez BitMEX zasad CFTC poprzez niewdrożenie procedur „Know Your Customer” i procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy”

– można przeczytać w piśmie CFTC.

Departament Sprawiedliwości wniósł oskarżenie także przeciwko szefowi rozwoju Gregowi Dwyerowi. W tej kwestii chodzi o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej. Reed został aresztowany w Massachusetts „i zostanie tam postawiony przed sądem federalnym”. Zarzuty dot. też trójki założycieli giełdy.

Czy więc kolejnym krokiem będzie zaaresztowanie szefostwa firmy, a może nawet zajęcie środków platformy?

Firma odpowiada

BitMEX odpowiedział na zarzuty:

„Zdecydowanie nie zgadzamy się z surową decyzją rządu USA o wniesieniu tych zarzutów i zamierzamy się bronić. Od początku naszej działalności zawsze staraliśmy się przestrzegać obowiązujących przepisów prawa Stanów Zjednoczonych, ponieważ były one wówczas zrozumiałe i opierały się na dostępnych wytycznych”.

Dodano, że “platforma BitMEX działa całkowicie normalnie, a wszystkie fundusze są bezpieczne. Aby rozwiać wszelkie obawy klientów, oczekujące wnioski o wypłatę zostały przetworzone o godzinie 17:45 UTC, zgodnie z naszymi standardowymi procedurami. Kolejne wypłaty poza cyklem będziemy jak zwykle przetwarzać o 08:00 UTC, 02 października 2020 r., a następnie o 13:00 UTC.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here