Naga MarketsZnana platforma wymiany kryptowalut, BitMEX oferująca lewarowane kontrakty na Bitcoina poinformowała o nowym rekordzie wolumenu. W trakcie ostatniej doby użytkownicy BitMEX wymienili blisko milion kontraktów XBT generując obrót ponad ośmiu miliardów dolarów.


O fakcie poinformowano na oficjalnym profilu BitMEX na Twitterze:

W momencie gdy cena Bitcoina pnie się w górę, dając tym samym nadzieję na kontynuację wzrostów jakich byliśmy świadkami w zeszłym roku zdaniem CEO BitMEX, Arthura Hayesa czeka nas jeszcze większa zmienność w kolejnych miesiącach. O Haynesie pisaliśmy przy okazji jego byczych prognoz dotyczących wyceny BTC pod koniec tego roku.

Lato pełne zmian?

Dynamiczny wzrost wyceny BTC sprawia, że o najstarszej z kryptowalut ponownie robi się głośno w mediach. Tylko dziś pisaliśmy o nowych planach Ernst & Young względem kryptowalut oraz prognozach Michaela Novogratza, który za zwiększone zainteresowanie branżą blockchain dużych firm obarcza rosnącą świadomość i przejrzystość regulacyjną tej sfery.

Na Wall Street głośno jest również za sprawą nowej współpracy pomiędzy E D & F Man Capital Markets oraz itBit, której efektem mają być fizyczne rozliczenia kontraktów na Bitcoina. Zarejestrowany członek CME, które wprowadziło futures na bitcoiny w grudniu zeszłego roku tłumaczy fakt współpracy następująco: Codziennie mamy do czynienia z fizycznymi dostawami takich aktywów jak soja, zboże czy obligacje. Fizyczna dostawa Bitcoina w rozliczeniu futures jest znacznym krokiem w przód w rozwoju regulowanego rynku wymiany walut cyfrowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here