Naga MarketsGiełda BitMEX opublikowała nowy raport dot. rynku kryptowalut. Okazuje się, że w sierpniu wolumeny na największych giełdach wzrosły o 58,3 proc. do 529 mld USD, podczas gdy wolumeny na mniejszych o 30,2 proc. do 291 mld USD.

  • BitMEX prezentuje swój nowy raport rynku.
  • Okazuje się, że w sierpniu wolumeny na giełdach mocno wzrosły.

BitMEX: król nadal jest jeden

Binance nadal było największą giełdą pod względem wolumenu w sierpniu, notując ten na poziomie aż 124,9 mld USD (wzrost o 83 proc.). Następnie w rankingu uplasowały się Huobi Global (65,0 mld USD, wzrost o 176 proc.) i OKEx (64,7 mld i wzrost o 47 proc.).

Wolumeny dot. instrumentów pochodnych wzrosły w sierpniu o 53,6 proc. do 711,7 mld USD. W międzyczasie całkowity wolumen transakcji spot wzrósł o 49,6 proc. do 944,9 mld USD. Instrumenty pochodne nadal stanowią nieco ponad 40 proc. całkowitego udziału w rynku.

Giełdy instrumentów pochodnych odnotowały w sierpniu znaczące wzrosty obrotów. Huobi może pochwalić się wzrostem o 44,7 proc., OKEx o 69 proc., zaś Binance o 74 proc. 

Rosną wolumeny instrumentów pochodnych CME

Z kolei miesięczne wolumeny kontraktów futures na CME wzrosły od lipca o 36,3 proc. Pod względem całkowitego wolumenu obrotów w sierpniu wolumeny kryptowalut CME wzrosły o 55,7 proc.

Aktywność handlowa na wszystkich rynkach spotowych w sierpniu była wyższa w porównaniu z lipcem.

Warto dodać, że giełdy, które pobierają tradycyjne opłaty “taker”, stanowiły w ubiegłym miesiącu aż 84 proc. całkowitego wolumenu (w porównaniu z 82 proc. w lipcu), podczas gdy te, które stosują Trans-Fee Mining (TFM) stanowiły mniej niż 16 proc.

Te pierwsze osiągnęły w sierpniu łącznie 685 mld USD wolumenu (wzrost o 50,13 proc. od lipca), podczas gdy te, które wdrażają model TFM, osiągnęły wartość 125 mld USD (wzrost o 53,94 proc. od lipca). W sierpniu wolumen z 15 największych giełd “najwyższego poziomu” wzrósł średnio o 58 proc. w porównaniu z lipcem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here