Naga Markets


Lupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitmexBitMEX, platforma do obrotu kryptowalutami w Hongkongu twierdzi, że statystycznie jej użytkownicy nie korzystają z maksymalnej dźwigni 100x oferowanej przez platformę. BitMEX przedstawił swoje dane w poście opublikowanym na oficjalnym blogu 15 maja.


Średnia dźwignia wyniosła 29x dla długich pozycji i 26x na krótkich

Zgodnie z informacją, współzałożyciel firmy i dyrektor generalny Arthur Hayes udostępnił zespołowi ds. danych giełdowych dane historyczne na temat średniego wykorzystania dźwigni dla Bitcoina (BTC) do dolara amerykańskiego.

Hayes stwierdził, że dane uzyskane w ten sposób pokazują, że traderzy są dość odpowiedzialni, ponieważ w większości nie wykorzystują maksymalnej dźwigni finansowej. Dane pokazują również, że średnio ważona miesięczna efektywna dźwignia na Bitcoinie w maju 2018 r. wynosiłą 29x dla długich pozycji i 26x na krótkich.

Natomiast w kwietniu 2019 r. miesięczna średnia ważona efektywna dźwignia dla tego samego instrumentu wyniosła 22x na długich pozycjach i 30x na krótkich. Post stwierdza również, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 80% długich pozycji miało dźwignię niższą lub równą 54x, podczas gdy 80% krótkich pozycji nie wykorzystywało dźwigni ponad 47x.

Niedawne wzrosty ceny Bitcoina, które pociągnęły za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów zachęciły także analityków i kryptowalutowych ekspertów do kolejnych śmiałych prognoz dotyczących przyszłej wyceny cyfrowego złota. Artur Hayes, jeden ze współzałożycieli giełdy kryptowalut BitMEX uważa, że w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat cena BTC powinna osiągnąć co najmniej poziom 50 tys. USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here