Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitmexBitMEX, platforma do obrotu kryptowalutami w Hongkongu twierdzi, że statystycznie jej użytkownicy nie korzystają z maksymalnej dźwigni 100x oferowanej przez platformę. BitMEX przedstawił swoje dane w poście opublikowanym na oficjalnym blogu 15 maja.


Średnia dźwignia wyniosła 29x dla długich pozycji i 26x na krótkich

Zgodnie z informacją, współzałożyciel firmy i dyrektor generalny Arthur Hayes udostępnił zespołowi ds. danych giełdowych dane historyczne na temat średniego wykorzystania dźwigni dla Bitcoina (BTC) do dolara amerykańskiego.

Hayes stwierdził, że dane uzyskane w ten sposób pokazują, że traderzy są dość odpowiedzialni, ponieważ w większości nie wykorzystują maksymalnej dźwigni finansowej. Dane pokazują również, że średnio ważona miesięczna efektywna dźwignia na Bitcoinie w maju 2018 r. wynosiłą 29x dla długich pozycji i 26x na krótkich.

Natomiast w kwietniu 2019 r. miesięczna średnia ważona efektywna dźwignia dla tego samego instrumentu wyniosła 22x na długich pozycjach i 30x na krótkich. Post stwierdza również, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, 80% długich pozycji miało dźwignię niższą lub równą 54x, podczas gdy 80% krótkich pozycji nie wykorzystywało dźwigni ponad 47x.

Niedawne wzrosty ceny Bitcoina, które pociągnęły za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów zachęciły także analityków i kryptowalutowych ekspertów do kolejnych śmiałych prognoz dotyczących przyszłej wyceny cyfrowego złota. Artur Hayes, jeden ze współzałożycieli giełdy kryptowalut BitMEX uważa, że w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat cena BTC powinna osiągnąć co najmniej poziom 50 tys. USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here