Naga Markets



Giełda kryptowalut Binance, wypuszczając w tym tygodniu dwie wersje testowe platform do handlu na kontraktach terminowych na kryptowaluty, stała się konkurencją dla podmiotów działających od lat na tym rynku, w tym przede wszystkim dla giełdy BitMEX zarejestrowanej na Seszelach. To właśnie BitMEX zarzucił Binance, że w związku z uruchomieniem platformy Binance Futures, dokonało plagiatu dokumentacji.


Binance skopiowało treść dokumentacji BitMEX

Informacja na ten temat pojawiła się w postaci uszczypliwego tweeta o następującej treści:

Te artykuły również Cię zainteresują




„Gratulujemy @binance uruchomienia wersji testowej platformy do handlu na kontraktach terminowych. Miło nam, że mieliście frajdę z czytania naszej dokumentacji, tak jak my z jej pisania!”

Do tweeta zostały załączone zrzuty z ekranu pokazujące opis systemu automatycznego zmniejszania dźwigni (Auto Deleveraging) dla nowych kontraktów futures na Binance oraz niemal identyczny tekst widniejący w dokumentacji BitMEX.

Dodatkowego smaczku całej sytuacji dodał humorystyczny komentarz autorstwa CEO BitMEX, Arthura Hayesa, którego treść brzmi następująco: „Czy mogę ściągnąć od ciebie pracę domową? „Tak, tylko zmień ją trochę dla niepoznaki.”

Źródło: @CryptoHayes

Cała sprawa szybko zainteresowała CEO Binance – Changpenga Zhao, który szybko przyznał się do błędu, pisząc w tweecie:

„Przepraszam za to. Umknęło to naszej uwadze w procesie DD (due dilligence) przed przejęciem (nie mieliśmy czasu, żeby przeczytać dokumenty BitMEX. Naprawimy / usuniemy to ASAP.”

Komentarz Changpenga spotkał się z przychylnością internautów, a także samego Hayesa, który wysłał wiadomość ze zdjęciem oraz tekstem „Równy gość.”

Zła passa BitMEX

Podczas gdy Binance w ostatnim czasie zalicza sukces za sukcesem – giełdzie udało się uruchomić swój własny blockchain – Binance Chain, giełdę Binance DEX, platformę pożyczkową Binance Lending a także ostatnio wypuszczono wersję testową Binance Futures, BitMEX musi stawiać czoła szeregu przeciwnościom.

Niedawno znany z bardzo krytycznego podejścia do branży kryptowalut Nouriel Roubini, skrytykował BitMEX za procedurę AML i KYC, sugerując także, iż giełda łamie amerykańskie przepisy.

Ponadto przeciwko giełdzie toczy się obecnie postępowanie przez amerykańską Komisją ds. Handlu na Towarowych Kontraktach Terminowych (Commodity Futures Trading Committee) w związku z podejrzeniami, że BitMEX mógł umożliwiać handel obywatelom Stanów Zjednoczonych.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here