Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitmexGiełdy kryptowalut to miejsca, gdzie inwestorzy długoterminowi czyli tzw. hodlerzy i krótkoterminowi traderzy czy spekulanci mogą zakupić bądź sprzedać aktywa cyfrowe. Nie zaleca się jednak długotrwałego trzymania środków na rachunkach tych platform, gdyż są to prywatne firmy, które mogę zostać zhackowane i okradzione. Fakt ten sprawia, że poszczególne giełdy raportują dość znaczne transfery środków. Część klientów przelewa kapitał na giełdy, druga część natomiast równocześnie wypłaca środki z giełdy. W większości przypadków kwoty jednych jak i drugich operacji są jednak do siebie zbliżone. Pewną anomalię dostrzeżono jednak w ostatnich dniach na giełdzie Bitmex.


Wypłaty znacząco przewyższają wpłaty

Token Analyst poinformował, że większość popularnych giełd kryptowalut raportuje podobne wielkości wpłat i wypłat. Na tle tego zestawienia wyróżnia się jednak giełda Bitmax, która w ciągu 24 godzin zanotowała wpływy o wartości 12 mln USD i wypłaty na kwotę 85 mln. USD. Dysproporcja jest zatem widoczna już na pierwszy rzut oka.

CFTC kontroluje giełdę Bitmex

Szybko pojawiły się doniesienia o tym, że tak znaczny wzrost wypłat może być spowodowany działaniami amerykańskiej komisji nadzoru finansowego regulującej rynek kontraktów futures (Commodity Futures Trading Commission; CFTC), która prowadzi rzekomo dochodzenie w sprawie giełdy.

Zobacz także: Nouriel Roubini zwany “Dr Doom” ostrzega przed BitMEX

Zgłoszone dochodzenie CFTC dotyczy tego, czy Bitmex świadczył usługi dla amerykańskich traderów. Ponieważ waluty kryptograficzne zostały uznane w USA za towary, każda platforma pozwalająca obywatelom Stanów Zjednoczonych na handel musi być zarejestrowana w CFTC.

Choć niektórzy sugerują, że ta ilość BTC znajdzie się na rynkach spot, nic nie wskazuje na to, że tak jest. Wysoce prawdopodobne wydaje się jednak, że duża część tej płynności znajdzie drogę na inne giełdy, bądź portfele sprzętowe. Nawet jeśli miałaby ona jednak zostać sprzedana, tego rodzaju kwota nie powinna spowodować znacznego spadku ceny BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka (CHF) coraz wyżej, Frankowicze drżą ze strachu, CHFPLN po 3,8515 złotego (PLN)
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 22.07.2019 EUR/USD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here