Naga MarketsO sprawie Bitmarket.pl pisaliśmy już wielokrotnie. Ponad rok temu giełda upadła (wraz ze środkami klientów), jej strona internetowa zniknęła szybko z sieci, zaś sprawa trafiła pod lupę prokuratury. Okazuje się jednak, że na bazie domeny byłej giełdy powstała strona internetowa z “wiedzą o bitcoinie”.

  • Bitmarket.pl stało się “centrum wiedzy o bitcoinie”.
  • Co znajdziemy na stronie byłej giełdy?

Bitmarket.pl portalem edukacyjnym

Zgodnie ze stopką na Bitmarket.pl nowa wersja strony powstała w tym roku. Co na niej znajdziemy? Głównie artykuły nt. kryptowalut, kwestii rynkowych i technologii blockchain.

Byłych klientów Bitmarketu z pewnością zaciekawi artykuł o tym, czym charakteryzuje się dobra platforma, na której możecie kupować kryptowaluty. Wpis znajdziecie pod tym linkiem.

Autorem artykułów jest tajemniczy “Tomasz”. Nie wiadomo, kto kryje się pod tym nickiem, bowiem opis autora nie został wypełniony, łącznie z jego zdjęciem.

Upadek giełdy

W lipcu 2019 r. Bitmarket.pl pożegnał się ze swoimi klientami krótkim komunikatem:

“Szanowni Użytkownicy,

Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.”

Do aresztu trafił wtedy Marcin A., który zarządzał platformą.

Potem sprawę komentowało wiele znanych osób ze świata BTC w Polsce, m.in. Robert Wojciechowski, prezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, prof. Krzysztof Piech, czy Filip Pawczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, który był zdania, że giełda upadła przez brak regulacji.

Sytuacja Bitmarketem i inne podobne są wypadkową braku odpowiednio dostosowanych regulacji branży kryptowalut. Próba stworzenia takowych w 2016 r. z Ministerstwem Cyfryzacji skończyła się zaniechaniem współpracy przez stronę rządową, czego dowodem są przygotowane oddolne regulacje w formie Kanonu dobrych praktyk – pisał na Twitterze Pawczyński. Do dziś nie doczekaliśmy się jednak rozwiązań np. na miarę tych, które obowiązują w Japonii.

Sprawa Bitmarketu nadal trwa i nie została zakończona.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here