Naga MarketsWczoraj polska giełda Bitmarket.pl ogłosiła upadłość. Powodem jest utrata płynności.

Wczoraj giełda Bitmarket.pl ogłosiła upadłość. Oficjalny komunikat brzmi:

Szanowni Użytkownicy,
Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

IQ Partners

Swój komunikat wydała też spółka IQ Partners:

Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: “Spółka”) informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania).

Zarząd IQ Partners S.A. na tym etapie nie ma możliwości zweryfikowania prawdopodobieństwa wystąpienia tego zdarzenia, jednak w ocenie Zarządu IQ Partners S.A. w przypadku ziszczenia się tego ryzyka, spółka Gyptrade OU nie będzie mogła zrealizować procesu przejęcia giełdy Bitmarket i w jakikolwiek sposób realizować dalej tego projektu. Zgodnie z Raportem Bieżącym 27/2018 z dnia 8 listopada 2018 r. IQ Partners S.A. bazując na wygenerowanym przez Gyptrade OU zysku miała wydać warranty subskrypcyjne Serii A. W zaistniałej sytuacji, według opinii Zarządu IQ Partners S.A. warunek ten nie zostanie zrealizowany, a tym samym nie będzie to miało wpływu na wynik finansowy ani strukturę akcjonariatu.

Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Aktualizacja godzina 12:30.

O komentarz w sprawie poproszony został prezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT), Robert Wojciechowski. Jak zauważa, na razie jest zbyt wcześnie, aby oceniać powody decyzji giełdy i należy poczekać na dalsze informacje w tej sprawie. Sama Izba jest natomiast gotowa działać jako mediator inwestorów i giełdy w ramach sądu polubownego.

„Z punktu widzenia Izby mamy nadzieję, że właściciele rozliczą się z osobami, które posiadały środki na giełdzie. Oczywiście na rynku toczy się duża burza, bądźmy jednak szczerzy; musimy poczekać chwilę na ruch ze strony właścicieli. Izba posiada powołany sąd polubowny (…) i z dużą przyjemnością podejmiemy się mediacji w roli organu pierwszej instancji” – mówił na antenie Comparic24.tv prezes IGBNiT, Robert Wojciechowski.

Izba chce jak najszybszego rozwiązania tej sprawy i zaspokojenia postulatów poszkodowanych. “Trzeba wyciągnąć z tego wnioski. Zróbmy regulację, która zapobiegnie takim wydarzeniom” – nawołuje Wojciechowski. Będzie to zdecydowany krok naprzód i dopasowanie standardów ochrony konsumentów oraz inwestorów detalicznych do tych znanych na zachodzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here