Naga Markets



Wczoraj polska giełda Bitmarket.pl ogłosiła upadłość. Powodem jest utrata płynności.

Wczoraj giełda Bitmarket.pl ogłosiła upadłość. Oficjalny komunikat brzmi:

Szanowni Użytkownicy,
Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

IQ Partners

Swój komunikat wydała też spółka IQ Partners:

Zarząd IQ Partners S.A. (dalej: “Spółka”) informuje, iż w dniu 7 lipca 2019 roku uzyskał informację od Prezesa Zarządu Gyptrade OU z siedzibą w Talinie (Estonia), spółki zależnej od IQ Partners S.A., dotyczącą ryzyka zamknięcia w najbliższym czasie giełdy kryptowalutowej prowadzonej w domenie Bitmarket.pl z uwagi na brak możliwości regulowania zobowiązań przez operatora giełdy tj. spółkę Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania).

Zarząd IQ Partners S.A. na tym etapie nie ma możliwości zweryfikowania prawdopodobieństwa wystąpienia tego zdarzenia, jednak w ocenie Zarządu IQ Partners S.A. w przypadku ziszczenia się tego ryzyka, spółka Gyptrade OU nie będzie mogła zrealizować procesu przejęcia giełdy Bitmarket i w jakikolwiek sposób realizować dalej tego projektu. Zgodnie z Raportem Bieżącym 27/2018 z dnia 8 listopada 2018 r. IQ Partners S.A. bazując na wygenerowanym przez Gyptrade OU zysku miała wydać warranty subskrypcyjne Serii A. W zaistniałej sytuacji, według opinii Zarządu IQ Partners S.A. warunek ten nie zostanie zrealizowany, a tym samym nie będzie to miało wpływu na wynik finansowy ani strukturę akcjonariatu.

Celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, IQ Partners S.A. w związku z informacjami o potencjalnie złej sytuacji spółki Kvadratco Services Limited, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Aktualizacja godzina 12:30.

O komentarz w sprawie poproszony został prezes Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT), Robert Wojciechowski. Jak zauważa, na razie jest zbyt wcześnie, aby oceniać powody decyzji giełdy i należy poczekać na dalsze informacje w tej sprawie. Sama Izba jest natomiast gotowa działać jako mediator inwestorów i giełdy w ramach sądu polubownego.

„Z punktu widzenia Izby mamy nadzieję, że właściciele rozliczą się z osobami, które posiadały środki na giełdzie. Oczywiście na rynku toczy się duża burza, bądźmy jednak szczerzy; musimy poczekać chwilę na ruch ze strony właścicieli. Izba posiada powołany sąd polubowny (…) i z dużą przyjemnością podejmiemy się mediacji w roli organu pierwszej instancji” – mówił na antenie Comparic24.tv prezes IGBNiT, Robert Wojciechowski.

Izba chce jak najszybszego rozwiązania tej sprawy i zaspokojenia postulatów poszkodowanych. “Trzeba wyciągnąć z tego wnioski. Zróbmy regulację, która zapobiegnie takim wydarzeniom” – nawołuje Wojciechowski. Będzie to zdecydowany krok naprzód i dopasowanie standardów ochrony konsumentów oraz inwestorów detalicznych do tych znanych na zachodzie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here