Naga Marketsbitmarket.plMarcin A. to były szef upadłej giełdy kryptowalut BitMarket.pl. 12 września usłyszał zarzuty dotyczące m.in. wprowadzenia w błąd klientów giełdy i decyzją prokuratora został aresztowany na 3 miesiące. Teraz sam złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa…

Upadek platformy parę miesięcy temu wywołał ogromne kontrowersje. BitMarket.pl był jedną z najstarszych giełd kryptowalut w Polsce. Teraz śledczy badają jego funkcjonowanie od 2015 r. Marcinowi A. grozi zaś nawet do 10 lat więzienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitmarket.pl: zwrot akcji

Teraz w sprawie pojawia się zaskakujący zwrot akcji. Portal Olsztyn.com.pl dotarł do nieoficjalnych informacji o tym, że Marcin A. złożył do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach zawiadomienie… o możliwości popełnienia przestępstwa.

 Potwierdzam, że Marcin A. złożył zawiadomienie – nie podam szczegółów ze względu na dobro śledztwa – powiedział w rozmowie z portalem Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma chodzić o kogoś powiązanego ze spółką Kvadratco. W latach 2015-2017 jej dyrektorem operacyjnym był Mariusz S. Jednym z dyrektorów spółki był też Przemysław Zbutowicz, który pełnił tę funkcję od 1 września 2018 roku do 12 czerwca 2019 roku. Może także chodzić o Damiana Kobryńskiego, który także pełnił funkcję dyrektora od 17 marca 2015 do 1 października 2016. Pojawia się też osoba Roberta Bochenka, który w maju stał się właścicielem Kvadratco.

– Oprócz Marcina A. dotychczas nie postawiono innym osobom zarzutu – powiedział mediom prokurator Tomkiewicz.

Historia upadku

Jak na razie w toku śledztwa ustalono, iż od połowy 2015 r. do 7 lipca 2019 r. w Olsztynie i innych miejscach, osoby zarządzające spółką z siedzibą w Londynie, która pełniła funkcję operatora tej giełdy, wprowadziły w błąd jej klientów, co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu krypto waluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających. Swoim działaniem sprawcy spowodowali szkodę klientów giełdy o łącznej wartości co najmniej 2 300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100 milionów złotych.

Sprawę upadku giełdy komentowali na naszych łamach eksperci z rynku kryptowalut, m.in. prof. Krzysztof Piech.

O dalszych losach śledztwa będziemy was informowali.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here