Naga MarketsBitmarket, jedna z największych polskich giełd kryptowalut, dodaje do swojej oferty Ethereum. Platforma pozostaje drugą co do wielkości krajową giełdą walut cyfrowych po BitBay.


“Mamy dla was wspaniałą wiadomość. Na Bitmarket.pl od dziś będziecie mogli handlować Ethereum!” – możemy przeczytać na portalu giełdy.

Bitmarket.pl

Giełda BitMarket.pl została stworzona przez twórców AfterMarket.pl, największej giełdy domen internetowych w Europie Środkowej. Jak przyznaje sama firma: “Od 8 lat działamy w Polsce na rynku handlu wartościami niematerialnymi.” Platforma specjalizuje się jednak w kwestii kryptowalut, oferując za swojej stronie wymiany na parach: BTC/PLN, BCC/PLN, BTG/PLN, XRP/PLN, LTC/PLN, LTC/BTC. Od niedawna rozszerzyła także swoją ofertę o rynek euro. Teraz właśnie dodaje drugą co do wartości kryptowalutę na rynku – Ethereum.

W lipcu giełda rozpoczęła także swoją akcję edukacyjną skierowaną do swoich klientów, ze szczególnym uwzględnieniem osób od niedawna interesujących się kryptowalutami.

Czym jest Ethereum?

Ethereum pozostaje drugą co do kapitalizacji kryptowalutą na rynku. Została stworzona przez dwudziestokilkuletniego Vitalika Buterina. Będąc zwolennikiem Bitcoina i znając zalety technologii Blockchain, Buterin stworzył wizje systemu, który umożliwia zbudowanie zdecentralizowanych aplikacji oraz zawieranie inteligentnych kontraktów. W realizacji pomysłu pomógł mu m. in. Joseph Lubin z Ethereum Switzerland GmbH, firmy odpowiedzialnej za zaprojektowanie samej sieci.

Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowanie w 2014 r. w ramach Initial Coin Offering (w skrócie ICO). Zebrane środki wystarczyły na stworzenie platformy i powiązanego z nią tokenu, Ether (ETH), oraz jego debiut na giełdach w lipcu 2015 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zaraz po pojawieniu się na giełdach token nie umożliwił swoim inwestorom ogromnych zysków, ale już w grudniu 2016 roku za 1 ETH płacono 7–8 dolarów. Początkiem roku kolejnego kurs nadal stabilnie szedł w górę. 12 marca przebił barierę 20 dol. i w ciągu kilkunastu następnych dni token dosłownie wyleciał w przestrzeń kosmiczną do 45 dol. 24 marca przebił psychologiczną barierę 50 dol. Początkiem stycznia 2018 r. Ether kosztował tyle, co dawne ATH BTC – ponad 1300 dol. Mimo pęknięcia bańki dziś nadal jest cena może imponować w porównaniu z rokiem 2017 i poprzednimi latami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here