Naga MarketsOpublikowany w tym tygodniu, długo oczekiwany prospekt emisyjny pierwszej oferty publicznej (IPO) firmy Bitmain. Chiński gigant zajmujący się wydobyciem kryptowalut oraz sprzedażą czipów ASIC planuje przeprowadzić IPO na giełdzie w Hongkongu (HKEX).


Jak informuje firma, wniosek jest nadal w fazie wstępnej i oczekuje na dalsze weryfikacje przez HKEX. Pozostaje niejasne, na ile firma zostanie ostatecznie wyceniona. Jak pokazano w opublikowanym wniosku, wiele szczegółów pozostaje niejasnych, w tym liczba akcji, które będą oferowane oraz przyszły harmonogram oferty publicznej. Pomimo tych niejasności prospekt daje wyraźny wgląd w sytuację finansową Bitmain, a także szczegóły dotyczące struktury firmy i jej wewnętrznych działań.

Wg. oficjalnych informacji firma posiadała przychód o wartości ponad 2,5 mld USD w 2017 roku, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z 277 mln USD w 2016 r. Przed opodatkowaniem Bitmain zarobił 137 mln USD w 2016 r., 837 mln USD w 2017 r. i 907 mln USD w pierwszej połowie 2018 r.

Poza danymi o przychodach, prospekt emisyjny Bitmain zawiera również szereg informacji o samej firmie, jak również o przyszłym procesie IPO oraz zostały w nim uwzględnione dane ubezpieczycieli transakcji IPO w tym: China International Capital Corporation, Hong Kong Securities Limited, Maples i Calder (Hong Kong) LLP, KPMG oraz Frost & Sullivan.

Zobacz również: Zmienność kursu Bitcoina najniżej od niemal 2 lat

Również z prospektu można dowiedzieć się nt. inwestycji przeprowadzonych przez firmę m.in. 50 mln USD ulokowanych w firmę Opera Limited, co pozwoliło uzyskać 3% udziałów w Operze. Jednak Bitmain pomimo swoich ogromnych rozmiarów posiada liczną konkurencję. Największy z nich Bitewei niedawno zebrał 20 mln USD w zbiórce publicznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 26.09.2018 EUR/CAD
Następny artykułCena złota w kluczowym miejscu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here