Naga MarketsProdukcja urządzeń do wydobycia kryptowalut znacznie zwolniła, jednak chińska firma Bitmain specjalizująca się w tej branży, dalej prowadzi agresywną działalność.

Bitmain ogłosił, że ​​planuje wkrótce pierwszą ofertę publiczną (IPO), a ostatnio zakończyła finansowanie serii B, które prowadziła Sequoia Capital – amerykańska spółka venture capital, otrzymując wtedy ponad 300 milionów dolarów.

Według chińskojęzycznego serwisu ouchweb, nowe finansowanie pojawią się do końca obecnego miesiąca. Ich wysokość, to około 9-cyfrowa kwota opiewająca na około miliard dolarów.

Oczekuje się, że nowe fundusze doprowadzą do zwiększenia wyceny Bitmain, do 15 miliardów dolarów przed premierą spółki na giełdzie w Hongkongu (HKSE), wstępnie zaplanowanej na późniejszy okres obecnego roku. Bitmain poinformował, że planuje złożyć wniosek o IPO w przyszłym miesiącu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitmain jest największym na świecie producentem sprzętu do wydobywania kryptowalut. Obecnie kontroluje większość rynku i ma udział w rynku, który jest od trzech do pięciu razy wyższy niż Canaan, jego najbliższy konkurent.

Firma stoi za prawie 50% wszystkich pooli wydobywających Bitcoina (BTC) i najprawdopodobniej jej dominująca pozycja ASIC (application-specific integrated circuit) będzie nadal rosła po ostatniej rundzie finansowania.

Zobacz też: Chiński Bitmain blisko 51% udziału w wydobyciu bitcoinatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZa nami IV Specjalistyczna Konferencja M1
Następny artykułMerlin Group: Wstępne przychody w H1 2018 w górę o 29%
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here