Naga Markets


koparkaBitmain, wiodący producent rynku miningu kryptowalut, zawiesił działalność wydobywczą w Rockdale. Informację podała stacja radiowa Texas Public Radio informując o tym 10 stycznia. Rockdale znajduje się w hrabstwie Milam, na wschód od Austin, w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych.


Media donoszą, że wszyscy pracownicy Bitmain z tego terenu zostali zwolnieni, a wszelkie operacje zostały zawieszone. Z drugiej strony firma ogłosiła ponoć, że ograniczy tylko swoje działania, ale nie będzie całkowicie znikać z tego lokalnego rynku. Ponoć zatrudnienie ma zachować pięciu pracowników (pierwotnie było ich piętnastu).

Spadek BTC = upadek górników?

Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, przyczyną zamknięcia oddziału firmy jest niska cena BTC. Rzecznik Bitmain twierdzi, że zespół pracowników w Rockdale ma jednak odpowiednie doświadczenie i jest gotowy do dalszego prowadzenia projektu, ale w małej skali. Przedsiębiorstwo chciałoby ponoć rozwijać swój oddział w Teksasie, ale w wolniejszym tempie, odpowiedniej skali i w oparciu o warunki panujące teraz na rynku.

Jak w sierpniu zeszłego roku media informowały, że gigant rynku zamierzał zbudować w Teksasie centrum wydobywcze kryptowalut o wartości 500 mln USD. Ten krok miał być pierwszym etapem w ramach projektu ekspansji na rynek amerykański. Teraz media twierdzą, że Bitmain planuje jednak zwalniać pracowników z różnych swoich zespołów. W grudniu 2018 r. pojawiły się pierwsze pogłoski o tym, że rzekomo potwierdził już swoje plany redukcji etatów.

Problemy, problemy…

To nie koniec problemów firmy. W listopadzie pisaliśmy o tym, że grozi jej wyrok i kara w wysokości 5 milionów dolarów. Przedsiębiorstwo zostało pozwane ponieważ posądza się je, że wydobywało kryptowaluty dla własnych korzyści korzystając z urządzeń swoich klientów.

Główny powód, mieszkaniec Los Angeles, Gor Gevorkyan, wystosował pozew przeciwko jednostkom Bitmain w USA i Chinach, twierdząc, że firma czerpie korzyści – bez jego zezwolenia – z korzystania z jego ASIC [Application-Specific Integrated Circuit].

“Do czasu ukończenia skomplikowanych i czasochłonnych procedur inicjalizacji, urządzenia ASIC [Application-Specific Integrated Circuit] Bitmain są wstępnie skonfigurowane, aby wykorzystywać energię elektryczną swoich klientów do generowania kryptowaluty na korzyść Bitmain, a nie klientów” – uważa powód.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here