Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCPopularny producent koparek do bitcoinów Bitmain osiągnął ponad 300 milionów dolarów przychodów w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku. Lokalny portal Wu Blockchain poinformował o tym w środę. Firma ogłosiła swoje przychody wewnątrz swoich struktur i oficjalnie niczego jednak nie potwierdza.

  • Zgodnie z doniesieniami medialnymi Bitmain zarobił od początku roku ok. 300 mln USD.
  • Wokół firmy nawarstwiło się jednak wiele kontrowersji dot. jej urządzeń i spraw wewnętrznych.

Bitmain i premie z okazji Święta Pracy

Mówi się, że firma z okazji Święta Pracy wypłaci premie w wysokości do 70 000 juanów (około 9 900 USD) średnio na jednego pracownika. Łącznie mowa o wydatku w wysokości „dziesiątek milionów juanów”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sama firma Bitmain nie komentuje tych doniesień. Jej rzecznik prasowy odmówił podania szczegółów mediom.

Wysoka awaryjność i inne kontrowersje

Wcześniej media pisały o tym, że ​​maszyny Bitmain S17 i ​​T17 Antminer cechują się wysokim wskaźnikiem awaryjności wynoszący aż 20-30 proc.

W tle trwa też kontrowersyjny konflikt między Bitmainem i Micreem Zhanem. Ten drugi złożył dwa pozwy o odzyskanie kontroli nad firmą, odkąd został nagle usunięty z pracy w październiku ubiegłego roku. Sąd w Chinach niedawno opowiedział się po stronie Zhana.

Bitmain jako firma jednak „stanowczo” potępia Zhana.

– Zhan zignorował wspólne interesy firmy i wszystkich pracowników i złośliwie złożył pozew w okresie pandemii [koronawirusa], co zakłóciło normalną działalność firmy – twierdzi spółka.

Bitmain przekazał również w tym czasie, że orzeczenie sądu jest „jedynie orzeczeniem o jurysdykcji proceduralnej”, a ostateczny wyrok nie został jeszcze w ogóle ogłoszony.

Inwestycja w AI

Co ciekawe Bitmain inwestuje też w AI.

– AI to inwestycja typu venture dla takiej firmy Bitmain. Nadal wymaga znacznych nakładów inwestycyjnych. Musimy nadal zarabiać na naszej głównej działalności [wydobywaniu bitcoinów], aby inwestować w sztuczną inteligencję – dodaje przedstawiciel spółki.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here