TMS


Górnik wydobywający Bitcoin BTCBessa na rynku kryptowalut odciska swoje piętno na coraz większej ilości inwestorów i firm związanych z tą branżą. Do coraz większego grona górników narzekających na spadek rentowności miningu dołączył także Bitmain, wiodący producent sprzętu do wydobywania kryptowalut. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że tylko w trzecim kwartale minionego roku firma straciła około 500 milionów dolarów.


Największa chińska firma zajmująca się kopaniem bitcoinów, przedstawiła niedawno aktualizację wyników finansowych na Giełdę Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEx), która rozpatruje złożony już we wrześniu ub.r. wniosek Bitmaina o pierwszą ofertę publiczną (IPO).

Aktualizacja ta pokazała, że wartość Bitmaina spadła z ponad 800 milionów dolarów raportowanych 30 czerwca poniżej niż 700 milionów dolarów na koniec trzeciego kwartału. Spadek o ponad 100 milionów dolarów w ciągu trzech miesięcy odzwierciedla ogólny spadek cen rynkowych w tym okresie.

Zgodnie z zasadami HKEx Bitmain musi podać wyniki finansowe za okres dziewięciu miesięcy do daty złożenia wniosku o IPO. Ostatnie dane jasno obrazują jednak spadek rentowności prowadzonej przez firmę działalności. Dotychczas Bitmain raportował bowiem znaczny wzrost przychodów i zysków. Mimo pogarszających się wyników, spółka odmówiła komentarza w tej sprawie.

Bitmain zdaje sobie jednak sprawę z trudności, z jakimi boryka się cała branża. To właśnie było jednym z powodów redukcji etatów i zamykania biur (np. w Teksasie). W praktyce okazuje się jednak, że niepewność co do przyszłości tej branży wzmaga niechęć do zatwierdzania przez HKEx wniosków od producentów urządzań do wydobywania kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRopa najwyżej od listopada, pallad na historycznych szczytach
Następny artykułP. Kwiecień (XTB): Negocjacje USA – Chiny nadal problematyczne dla rynków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here