Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCBessa na rynku kryptowalut odciska swoje piętno na coraz większej ilości inwestorów i firm związanych z tą branżą. Do coraz większego grona górników narzekających na spadek rentowności miningu dołączył także Bitmain, wiodący producent sprzętu do wydobywania kryptowalut. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że tylko w trzecim kwartale minionego roku firma straciła około 500 milionów dolarów.


Największa chińska firma zajmująca się kopaniem bitcoinów, przedstawiła niedawno aktualizację wyników finansowych na Giełdę Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEx), która rozpatruje złożony już we wrześniu ub.r. wniosek Bitmaina o pierwszą ofertę publiczną (IPO).

Aktualizacja ta pokazała, że wartość Bitmaina spadła z ponad 800 milionów dolarów raportowanych 30 czerwca poniżej niż 700 milionów dolarów na koniec trzeciego kwartału. Spadek o ponad 100 milionów dolarów w ciągu trzech miesięcy odzwierciedla ogólny spadek cen rynkowych w tym okresie.

Zgodnie z zasadami HKEx Bitmain musi podać wyniki finansowe za okres dziewięciu miesięcy do daty złożenia wniosku o IPO. Ostatnie dane jasno obrazują jednak spadek rentowności prowadzonej przez firmę działalności. Dotychczas Bitmain raportował bowiem znaczny wzrost przychodów i zysków. Mimo pogarszających się wyników, spółka odmówiła komentarza w tej sprawie.

Bitmain zdaje sobie jednak sprawę z trudności, z jakimi boryka się cała branża. To właśnie było jednym z powodów redukcji etatów i zamykania biur (np. w Teksasie). W praktyce okazuje się jednak, że niepewność co do przyszłości tej branży wzmaga niechęć do zatwierdzania przez HKEx wniosków od producentów urządzań do wydobywania kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa najwyżej od listopada, pallad na historycznych szczytach
Następny artykułP. Kwiecień (XTB): Negocjacje USA – Chiny nadal problematyczne dla rynków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here