Naga MarketsBitmain ogłosił w zeszłym roku, że przerzuca ciężar swoich rezerw z Bitcoina na Bitcoin Cash. Decyzja ta była spowodowana słabym skalowaniem blockchaina w głównym protokole Bitcoina. Jak się okazało, nie były to słowa rzucone na wiatr. Ostatnio wyciekły dokumenty przeznaczone dla inwestorów zainteresowanych inwestycją w spółkę. Na dzień 31 marca Bitmain posiadał ponad milion monet Bitcoin Cash o rynkowej wartości blisko 600 mln USD.

Olbrzymie zapasy Bitcoin Cash

Co ważniejsze, milion monet Bitcoin Cash oznacza, że Bitmain posiada ponad 5% globalnej podaży kryptowaluty oraz 12,5% puli, która była w obiegu od czasu hard forka mającego miejsce w sierpniu 2017 roku.

Szacunki dotyczące obecnego stanu posiadania Bitcoin Cash różnią się, opublikowane dane mają już blisko 5 miesięcy. Patrząc jednak na dane „wielorybów” posiadających duże ilości kryptowaluty, liczba BCH należących do Bitmain waha się pomiędzy 664 tys. a 1,33 mln.

Warto również zauważyć, że Bitmain nieustannie likwiduje swoje udziały w klasycznym Bitcoinie. Pod koniec marca spółka posiadała jedynie 22 tys. BTC w porównaniu do 71,5 tys. w grudniu 2016 roku. Nie oznacza to, że kupuje Bitcoin Cash bezpośrednio za Bitcoiny. Możliwe, że pokrywa za pomocą BTC inne wydatki służące do generowania przychodów niezbędnych do zakupu BCH, takie jak mining czy sprzedaż sprzętu ASIC.

Bitmain podtrzymuje cenę BCH

Niezależnie od tego, jaką drogą Bitmain kupuje Bitcoin Cash, przyczynia się znacznie do utrzymania ceny tej kryptowaluty. Spółka pokrywa koszty związane z operacjami powiązanymi z BCH oraz utrzymuje monety nawet w trakcie trendu spadkowego na rynku.

Mimo to Bitcoin Cash zaliczył gwałtowny spadek w 2018 roku, nie tylko w stosunku do dolara, ale również BTC. Od pierwszego stycznia kurs BCH/BTC spadł o około 50%, z 0,18 do 0,09. Biorąc pod uwagę niski poziom płynności na rynku kryptowalutowym, Bitmain nie mógłby upłynnić swojego udziału BCH, nawet jakby chciał.

Bitmain szykuje się do IPO. Wycena spółki wynosi obecnie 15 mld USD. Wejdzie ona na giełdę w Hongkongu jeszcze w tym roku. W ostatniej rundzie finansowania Bitmain pozyskał 300 mln USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here