Naga MarketsJeśli zawsze marzyłeś o wydobywaniu kryptowalut podczas surfowania po Internecie, Bitmain ma dla ciebie propozycję. Chiński gigant specjalizujący się w kopaniu walut cyfrowych właśnie ogłosił, że oferuje routery Wi-Fi dedykowane temu zadaniu. 


Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Canaan, drugi co do wielkości producent sprzętu górniczego na świecie, planuje sprzedawać zestaw telewizyjny, który jest zarazem koparką kryptowalut. Niejako w odpowiedzi Bitmain ogłosił start linii swoich nowych produktów.

Przeglądaj strony www i kop kryptowaluty

Bitmain ogłosił w mediach społecznościowych w tym tygodniu, że wypuszcza dwa routery Wi-Fi zdolne do wydobywania kryptowalut. Urządzenia, Antrouter R3-DASH i Antrouter R3-SIA, zostały zaprojektowane tak, aby kopać DASH i SiaCoin.

Dwufunkcyjne routery są modelami z serii R3 Bitmaina. Można je kupić za pomocą kryptowalut – bitcoina (BTC), bitcoin cash (BCH) i litecoina (LTC). Pierwsza partia, która trafi na rynek, ma specjalną cenę – 58 USD.

Firma obiecuje wysłać zamówione urządzenia w ciągu 10 dni roboczych po opłaceniu całości zamówienia. Po podłączeniu do Internetu routery natychmiast rozpoczną wydobywanie kryptowaluty w Antpool Bitmain. Każdy kupujący będzie miał również osobiste konto Bitmain skonfigurowane w momencie zakupu w celu sprawdzenia statusu kopalni.

Szczegóły technologiczne

Zgodnie z informacjami producenta, Antrouter R3-DASH został zaprojektowany tak, by kopać DASH. Bitmain zauważa jednak, że można go użyć do wydobycia innych monet algorytmu X11, ale wydajność urządzenia nie jest gwarantowana w takich przypadkach. R3-DASH utrzymuje hashate 300M / s ± 5% i zużywa 24,37W energii elektrycznej.

W drugiej ofercie router R3-SIA został zaprojektowany i przetestowany pod kątem wydobywania SiaCoinów, ale jest również zdolny do kopania innych monet algorytmu blake2b. Ponownie pod tym samym zastrzeżeniem dotyczącym wydajności. Utrzymuje hashrate 11.54G / s ± 5% przy 22,6 W zużycia energii. Oba urządzenia ważą 0,6 kg.

Bitmain to największa na świecie firma wydobywcza i producent sprzętu górniczego, w tym  ASICów wykorzystywanych w kopaniu bitcoinów. Chiński potentat ma wartość 14 miliardów dolarów i odnotował zysk w wysokości 1,1 miliarda USD w pierwszym kwartale tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here