Naga MarketsBitmain zmienia swoją strategię sprzedaży, aby odwrócić trend dot. spadków swojego udziału w rynku. Wszystko po powrocie współzałożyciela Jihana Wu, który ponownie objął stery w firmie.

W czasie wydarzenia dla swoich klientów, które Bitmain zorganizował w sobotę w Chengdu w Chinach, Wu pojawił się na scenie po raz pierwszy w roli zarówno prezesa i dyrektora generalnego miesiąc po odzyskaniu kontroli nad całą firmą. Zwracając się do partnerów, przedstawił nowe strategie firmy, które mają przywrócić jej dawny blask.

Bitmain kontratakuje

Bitmain obstawia, że ​​cena bitcoina podskoczy w przyszłym roku w związku z zaplanowanym halvingiem, który zmniejszy podaż nowych jednostek kryptowaluty. To ostatnie budzi jednak kontrowersje. Analitycy rynku nie są przekonani w kwestii tego, czy podział nagrody faktycznie doprowadzi do hossy.

Wracając do eventu Bitmain, było w jego czasie widać, że gigant wdrożył trzy główne taktyki, aby ponownie spodobać się inwestorom.

Po pierwsze, wydaje się, że firma zastąpiła swoją poprzednią strategię sprzedaży, w której to klienci musieli zapłacić całą kwotę z góry za sprzęt wydobywczy, który miał być wysłany do nich dopiero za jakiś czas.

Teraz klienci, którzy zamówią w przedsprzedaży od 100 do 999 koparek, muszą zapłacić tylko 50 procent zaliczki. Z kolei inwestorzy kupujący ponad 5000 sztuk mogą zapłacić Bitmain z góry 20 procent. Pozostałe płatności muszą zostać rozliczone na siedem dni przed faktyczną datą wysyłki.

Firma zapowiedziała też, że ​​będzie oferować umowy na najem jej produktów – AntMiner S17 lub T17. W ramach takiej umowy Bitmain zatrzyma dla siebie 75 procent zysków z wydobycia, a operatorzy farm otrzymają pozostałe 25 procent.

Dzięki temu planowi Bitmain może po raz kolejny zwiększyć swoje możliwości wydobycia. To ostatnie jest zaś firmie potrzebne, bowiem w samym maju obniżyła ona własną moc hash w sieci bitcoina do zaledwie 237 peta haszy na sekundę (PH / s). To aż 88 procent mniej niż w kwietniu.

Co więcej, Bitmain stara się teraz złagodzić obawy inwestorów dotyczące zmienności cen bitcoinów, oferując różne atrakcyjne opcję sprzedaży tym, którzy składają zamówienia na produkty w dużych ilościach.

Czy powrót się uda?

Nie wiadomo, czy nowe strategie Bitmain odniosą sukces. Sam Wu powrócił do sterowania firmą z powodu pierwszych objawów kryzysu, jaki było widać w kwestii przedsiębiorstwa.

Tymczasem konkurencja między głównymi producentami koparek w Chinach nadal trwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here