Naga MarketsPo opublikowaniu niesamowitych wyników za 2017 rok, wiele firm kryptowalutowych na fali taniejących monet zanotowało dotychczas w 2018 roku niższe zyski, czasem nawet dochodziło do strat. Bitmain jednak nie należy do tego grona. Jak podaje źródło wewnątrz spółki, w pierwszym kwartale tego roku chińska firma osiągnęła ponad miliard dolarów zysku, a spodziewa się zamknąć rok w przedziale 2-3 mld.

Bitmain na poziomie Nvidii

Bitmain jest spółką znaną głównie z produkcji sprzętu służącego do kopania kryptowalut – wyspecjalizowanych maszyn z wysoką mocą obliczeniową. Świetne wyniki sprawiają, że firma prawie zrównała się ze swoim konkurentem – Nvidią. Gigant produkujący karty graficzne oraz inne chipy zanotował w pierwszym kwartale tego roku 1,2 mld USD zysku. Kapitalizacja rynkowa Nvidii wynosi obecnie około 150 mld USD.

Co ciekawe, w zeszłym roku Bitmain osiągnął „jedynie” 1,2 mld zysku netto, a mówimy o okresie, kiedy boom na kryptowaluty był największy w ich dotychczasowej historii. Wynik ten okazał się znacznie słabszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się kwot rzędu 3-4 mld USD.

Już wkrótce IPO

Otrzymany od źródła wewnątrz firmy email potwierdza również, że Bitmain jest obecnie w finalnym stadium przygotowywania się do IPO. Niedawno pisaliśmy o tym, że spółka skończyła już kolejną rundę finansowania, podczas której zebrała ponad 300 mln USD. Podczas IPO Bitmain chce pozyskać nawet miliard dolarów, co oznaczałoby wycenę na poziomie 14 mld USD, o 16% więcej niż podczas poprzedniego finansowania.

Spółka wykorzystuje zastrzyk gotówki do dynamicznej ekspansji, zarówno operacji fizycznych, jak i biznesowych. Poza zakupem większościowego udziału w Block.one – twórcy EOS, kryptowalutowej firmie tradingowej Circle oraz przeglądarce Opera, Bitmain stawia coraz większy nacisk na zdobycie znaczącej części rozwijającego się rynku sztucznej inteligencji w Chinach.

Bitmain rozwija się również pod względem geograficznym. Otworzył ostatnio centra miningowe w kanadyjskim Quebec oraz w USA. Spółka przeniosła się również do nowej siedziby w Dolinie Krzemowej oraz potroiła centrum badań i rozwoju w Izraelu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here