Naga MarketsBithumb, największa giełda kryptowalut w Korei Południowej i zarazem jedna z największych giełd pod względem obrotu na świecie ogłosiła 3 października, że zamierza otworzyć zdecentralizowaną giełdę kryptowalut, która ma być skierowana na rynek światowy. Może być to odpowiedź na kwestię bezpieczeństwa częstych prób włamań na giełdy krypto. 


Bithumb jest jedną z największych na świecie giełd wymiany kryptowalut pod względem wolumenu i silną obecnością na kwitnących południowokoreańskich rynkach kryptograficznych. Teraz grupa wprowadzając zdecentralizowaną wymianę kryptowalut równolegle ze swoim scentralizowanym systemem wymiany, dołączy do marki Binance, która w marcu ogłosiła swoje własne zdecentralizowane plany wymiany wirtualnych walut.

DEX – czyli zdecentralizowana wymiana

Wymiany zdecentralizowane (DEX-y) to zupełnie inny system niż wymiany scentralizowane. Najbardziej znanymi wymianami są wymiany scentralizowane, do których należą takie giełdy jak Coinbase, Bitfinex, Kraken i wiele innych. Tutaj użytkownicy deponują środki na giełdzie, która przejmuje nad nimi opiekę w imieniu użytkownika. Cechą charakterystyczną jest to, że udostępniają one opcje fiat na kryptowalutowe konwersje i zazwyczaj mają dużo większą płynność niż zdecentralizowane giełdy. Natomiast zdecentralizowane giełdy są bardziej podobne “tablic ogłoszeń”, gdzie kupujący i sprzedający mogą publikować swoje zamówienia i ceny. Sama giełda nie posiada żadnych funduszy, służy jedynie jako miejsce spotkań kupujących i sprzedających w bezpiecznym środowisku, które może obsługiwać takie funkcje, jak automatyczne depozyty powiernicze i zaawansowane funkcje handlowe.

Zobacz również: Bithumb potwierdza: Skradziono $30 mln z giełdy, inwestorzy odzyskają środki

Do tego właśnie dąży Bithumb, który ogłosił wczoraj, że do końca tego miesiąca postawi swoją nową giełdę wymiany kryptowalutowej o nazwie “Bithumb DEX” poprzez swoją zagraniczną filię. W tym celu Bithumb współpracuje z globalną firmą One Root Network (RNT), która już prowadzi zdecentralizowaną wymianę walut. Bithumb planuje otwarcie nowej giełdy przy wsparciu technicznym RNT. Współpraca z RNT jest częścią strategii przejęcia inicjatywy na globalnym rynku wymiany kryptowalut a wymuszona struktura działań zagranicznych spowodowana jest niejasnymi przepisami i znacznymi utrudnieniami w rozszerzaniu działalności krajowej.

Bithumb DEX – czyli odpowiedź na bezpieczeństwo

Zdecentralizowany oddział Bithumb DEX jak już wspomnieliśmy – nie będzie bezpośrednio przechowywać walut kryptograficznych. Umożliwi to osobom fizycznym handel kryptowalutami pomiędzy portfelami użytkowników. Zdecentralizowana wymiana walut ma stosunkowo wolne tempo handlu, ale co najważniejsze – ma doskonałe bezpieczeństwo względem scentralizowanych giełd.

Może Cię zainteresować: Bithumb odzyskał blisko połowę ukradzionych funduszy

Scentralizowana giełda bezpośrednio utrzymuje waluty klientów, dlatego hakerzy często atakują giełdy, aby wykradać portfele użytkowników. Bithumb również został zaatakowany przez hakerów o czym pisaliśmy w połowie czerwca, więc stworzenie zdecentralizowanego oddziału jest niejako odpowiedzią na poprzednie zdarzenia.

Aktualnie Bithumb jest jednym z wiodących światowych giełd w zakresie transakcji, ale faktem jest, że póki co większość jego użytkowników to Koreańczycy. Najnowsza decyzja firmy wydaje się być strategia zmierzająca do tego, aby konkurować z innymi wiodącymi giełdami na rynku światowym poprzez otwarcie zdecentralizowanej wymiany, która otrzymuje uwagę na globalnym rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here