Naga Markets20 czerwca Bithumb, największa południowokoreańska giełda kryptowalutowa, poinformowała o włamaniu na serwery giełdy, co wywołało panikę wśród inwestorów. Dzisiaj, 21 czerwca, Bithumb potwierdził, że 30 milionów dolarów zostało skradzionych, a kwota ta może się zmniejszyć po różnych działaniach naprawczych. Jednocześnie przedstawiciele podmiotu uspokajają, że inwestorzy odzyskają skradzione środki.


Bithumb odzyska część skradzionych tokenów?

Wczoraj na kilku platformach mediów społecznościowych zespół Bithumb potwierdził, że giełda stała się ofiarą ataku hakerskiego i straciła około 30 milionów dolarów w zasobach cyfrowych. W oświadczeniu na blogu giełdy czytamy natomiast:

“Sprawdziliśmy, że niektóre z kryptowalut o wartości ok. 30 mln USD zostały skradzione. Te skradzione walory zostaną pokryte przez Bithumb, a cały majątek zostanie przeniesiony do portfela offline”.

Jednak prawie natychmiast po opublikowaniu ogłoszenia, Bithumb wycofał swoje oświadczenie, nie wyjaśniając w żaden sposób sytuacji. Rzecznik Bithumb powiedział kilku użytkownikom, że przedsiębiorstwo wycofało oświadczenie, ponieważ organy regulacyjne poradziły mu przeprowadzenie kompleksowego dochodzenia w sprawie naruszenia bezpieczeństwa przed wydaniem oficjalnego komunikatu.

Dzisiaj zespół Bithumb ostatecznie potwierdził, że stracił 30 milionów dolarów w ataku hakerskim, a jego programiści i zespół bezpieczeństwa rozpoczęli proces odzyskiwania aktywów klientów.

“Po incydencie, który miał miejsce 20 czerwca, Bithumb szybko zastosował się do procedury, aby natychmiast zgłosić incydent do KISA, ogłaszając, że skradziono około 35 miliardów wonów w kryptowalutach. Jednak w miarę jak przechodzimy proces odzyskiwania danych w każdej kryptowalucie, ogólna skala obrażeń maleje. Dlatego spodziewamy się, że ogólne szkody będą mniejsze niż początkowo zakładaliśmy”, powiedział zespół Bithumb.

Kwota 30 mln USD jest szacunkową sumą. Po dochodzeniu przeprowadzonym z The Korea Internet & Security, podorganizacją Ministerstwa Nauki i Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, deweloperzy Bithumb i eksperci ds. bezpieczeństwa znaleźli metodę odzyskania części skradzionych funduszy.

Inwestorzy otrzymają pełne zwroty

Niedawny atak hakerski na Bithumb pokazał, jak ważne jest korzystanie z dużych i regulowanych giełd kryptowalut, ponieważ firma oficjalnie oświadczyła, że w pełni zrekompensuje straty swoich inwestorów funduszami firmowymi.

Bithumb administruje aktywami firmy i klientów. Chielibyśmy zapewnić, że Bithumb posiada obecnie fundusze o wartości około 500 miliardów KRW. Kwota szkód, które miały miejsce w tym czasie, zostanie w całości pokryta ze środków własnych Bithumb”.

Do końca 2017 roku Bithumb ujawnił, że jego udziały w różnych kryptowalutach wynoszą ponad miliard dolarów, a zysk netto w 2017 roku około 300 milionów dolarów. W dniu 21 czerwca Bithumb ujawnił, że ma obecnie do dyspozycji około 450 milionów dolarów funduszu firmowego i będzie w stanie bez trudu zrekompensować inwestorom straty po zakończeniu dochodzenia.

Bithumb nie jest pierwszą i z pewnością nie ostatnią giełdą, która padła atakiem hackerów. Do tej pory, największe straty przyniósł atak na inną azjatycką giełdę – Coincheck, z której zniknąć miało kilkaset milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here