Naga MarketsBithumb, jedna z największych giełd kryptowalutowych w Korei Południowej, odnawia umowę z Nonghyup Bank, co pozwoli firmie wznowić nowe rejestracje kont. Koreańska agencja prasowa Yonhap donosi w środę, że Bithumb i Nonghyup planują podpisać kontrakt 30 sierpnia, aby umożliwić giełdzie przydzielenie nowych tzw. prawdziwych kont wirtualnych.


Bithumb ogłosił 31 lipca zawieszenie rejestracji nowych kont tłumacząc się chęcią „poprawy procesu usługowego”. Z ówczesnych raportów wynikało, że wstrzymanie zostało wymuszone na giełdzie, ponieważ bank nalegał na wprowadzenie zmian po czerwcowym ataku, w związku z którym hackerzy wykradli z giełdy $31 milionów.

Obecnie banki w Korei Południowej mogą świadczyć swoje usługi giełdom kryptowalutowym, deponując na nich środki w imieniu klientów . Każdy rachunek wirtualny dedykowany konkretnemu użytkownikowi w ramach rachunku depozytowego giełdy musi być jednak powiązany ze zweryfikowanymi danymi osobowymi, tak aby banki mogły monitorować przepływ środków pieniężnych w celu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zgodnie z przepisami krajowymi, konta użytkowników muszą być również oddzielone od kont giełdy, które na przykład przechowują własne fundusze operacyjne. Po lipcowej nocie zawieszającej, 24-godzinny wolumen obrotu na Bithumb spadł o 40% w ciągu zaledwie trzech dni, z około 350 milionów dolarów do 200 milionów dolarów. 23 sierpnia wynosił już zaledwie 71,7 mln jednak po opublikowaniu najnowszych informacji przez koreańskie media powrócił powyżej poziomu 340 milionów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here