Naga MarketssejfJuż wkrótce inwestorzy, którzy dotąd obawiali się kupowania kryptowalut, ponieważ bali się ataków hakerskich, otrzymają narzędzie do bezpiecznej formy nabywania krypto-aktywów. Wszystko dzięki BitGo Inc.


Ponoć jeszcze w tym miesiącu BitGo Inc. ma umożliwić swoim klientom nabywanie bitcoinów, etheru i innych cyfrowych walut w najbardziej bezpieczny możliwy sposób. Coiny mają bowiem pozostawać na zimnych portfelach – innymi słowy, będą nadal na urządzeniach niepodłączonych do internetu. W praktyce hakerzy nie będą mogli ich ukraść. BitGo oferuje to poprzez partnerstwo z Genesis Global Trading Inc., firmę handlową.

Haker – twój wróg numer jeden

Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku skradziono kryptowaluty o łączniej wartości prawie 1 miliarda dolarów – tak wynika z analizy raportów firmy CryptTrace. Mimo tego wyprzedanym po rocznych spadkach rynkiem interesują się inwestorzy instytucjonalni. BitGo chce ich przyciągnąć dzięki bezpiecznej formie zakupów.

Firma chce “wprowadzić strukturę rynku, która nigdy wcześniej nie istniała” – powiedział w wywiadzie Mike Belshe, Chief Executive Officer. Możliwość kupowania lub sprzedawania w trybie offline oznacza, że e-​​monety nie są wysyłane na giełdy, co zmniejsza ryzyko kradzieży, błędu ludzkiego lub działania niezgodnego z prawem. Gorące portfele są zaś online, więc hakerzy mogą robić, co robią, aby zdobyć coiny. Po przejściu na “zimny” handel nie mogą kontynuować swojego procederu.

Alleluja i do przodu!

Chciałoby się powiedzieć: szach-mat! Niestety hakerzy to nie jedyny problem, z jakim boryka się nadal młody rynek. Oprócz obaw związanych z bezpieczeństwem, inwestorzy instytucjonalni mogą również trzymać się z dala od klasy krypto-aktywów z powodu ich ekstremalnej zmienności. Eksperci zauważają, że wahania na rynku światowym prawdopodobnie również wpływają na decyzje inwestycyjne, ponieważ inwestorzy szukają bezpiecznych przystani do przechowywania gotówki. Kryptowaluty nie są takim miejscem i nadal nie wiem, jak zachowają się w razie np. dużych spadków na Wall Street czy globalnego krachu.

Mimo to, Belshe wierzy, że kryptowaluty pozostaną z nami na dłużej, a wejście – wcześniej czy później – na scenę inwestorów instytucjonalnych tylko poprawi ich sytuację. By jednak ci ostatni zechcieli dołączyć do gry muszą otrzymać narzędzia, do których są przyzwyczajeni. Mowa o m.in. akcjach czy futures. Rynek idzie jednak w tym kierunku, więc narzędzie BitGo może okazać się świetnym rozwiązaniem dla nowych uczestników rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here