Naga Marketsbifury logoBitfury Group, wiodąca na świecie firma oferująca kompleksowe usługi w zakresie technologii blockchain, zebrała aż 80 milionów USD na rozwój.


Zbiórka funduszy została przeprowadzony przez Korelya Capital, europejską firmę zajmującą się rozwojem kapitału, wspieraną przez koreańskiego cyfrowego giganta Naver Group. Dołączyli też inwestorzy tacy jak Macquarie Capital, azjatycka instytucja finansowa Dentsu Inc., europejska firma inwestycyjna Armat Group, Jabre i Lian Group, firma inwestycyjna Argenthal Capital Partners, grupa ubezpieczeniowa MACSF i Galaxy Digital.

Europejski bank inwestycyjny w dziedzinie technologii, Bryan, Garnier & Co., doradzał spółce w kwestii oferty prywatnej.

Rok przełomu

“Rok 2018 był rokiem niesamowitej ekspansji dla Bitfury. To odzwierciedla nasze osiągnięcia i pokazuje naszą zdolność do radzenia sobie z sąsiednimi segmentami rynku w dziedzinie wysokowydajnych komputerów, w tym w nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI)”– powiedział Valery Vavilov, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Bitfury – “Instytucjonalizacja blockchain i kryptowalut, w połączeniu z możliwościami tych nowych technologii, jest naturalną możliwością ekspansji, z której Bitfury będzie korzystać – w 2019 roku i później.”

George Kikvadze, wiceprezes Bitfury, powiedział, że pomyślne działania firmy były wynikiem przekonania inwestorów, że firma jest dobrze przygotowana do wprowadzenia swojego przemysłu w kolejny okres silnego wzrostu. “Przy przychodach w wysokości pół miliarda dolarów, Bitfury jest wiodącym dostawcą infrastruktury technologicznej B2B blockchain na poziomie korporacyjnym i rządowym.” – powiedział Kikvadze.

Mike Novogratz, CEO i współzałożyciel firmy Galaxy Digital dodał:

“Cieszymy się, że możemy współpracować z Bitfury, wiodącym dostawcą rozwiązań  Blockchain i Bitcoin. Jesteśmy pod wrażeniem niezrównanego zespołu Bitfury, a także wizji firmy, wiedzy technicznej i globalnego zasięgu, z czego wszystko jest niezbędne dla rozwoju ekosystemu bitcoin.”

Bitfury zapewnia zaawansowane technologie obliczeniowe i możliwości przetwarzania danych, a także projektuje jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla rządów i korporacji w celu wdrażania rozwiązań typu blockchain. W 2018 roku firma wprowadziła na rynek szóstą generację układów scalonych, Bitfury Clarke ASIC, a także nową serię wysokowydajnych serwerów obliczeniowych, Bitfury Tardis.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here