Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCBitfury Group i południowo-koreańska firma badawczo-rozwojowa Commons Foundation wspólnie uruchamiają sieć kopalni bitcoinów w Paragwaju.

Informacja o partnerstwie pojawiła się miniony czwartek na stronie Bitfury Z oświadczenia wynika, że w Paragwaju powstanie szereg centrów wydobywczych wykorzystujących urządzenia do wydobywania bitcoinów BlockBox AC.

Tania i czysta energia do kopania kryptowalut

Nowe kopalnie mają być zasilane przez elektrownie wodne Itaipu i Yacyreta. Współpraca jest częścią projektu “Golden Goose”, wspieranego przez rząd Paragwaju, którego celem jest ustanowienie tego obszaru jako największego na świecie centrum kryptowalut, ze względu na duże nadwyżki taniej i czystej energii w tym kraju.

Według Bitfury, południowoafrykański kraj obecnie wykorzystuje tylko połowę elektryczności wytwarzanej przez te dwie elektrownie. Sandra Otazú Vera, adwokat i doradca Commons Foundation, powiedziała, że ​​Paragwaj bada “kreatywne sposoby wykorzystania nowych technologii, takich jak blockchain i kryptowaluty, by zapewnić korzyści gospodarce i obywatelom”.

Zobacz również: Ponura przyszłość kryptowalut widziana okiem ekspertów

Giełda kryptowalut jeszcze w tym roku

Fundacja Commons planuje także uruchomienie giełdy kryptowalut w Paragwaju jeszcze w tym roku. Platforma będzie integrować analityczną platformę zgodności Bitfury Crystal.

Z kolei Bitfury, firma specjalizująca się w tworzeniu infrastruktury do wydobywania kryptowalut, ale także w samych kopalniach rozważa podobno pierwszą ofertę publiczną (IPO), która miałaby mieć miejsce na giełdzie w Amsterdamie, Londynie lub Hong Kongu.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy natomiast o zebraniu przez Bitfury Group kwoty 80 milonów dolarów na rozwój działalności. W firmę zainwestowali wtedy m. in. Macquarie Capital, azjatycka instytucja finansowa Dentsu Inc., europejska firma inwestycyjna Armat Group, Jabre i Lian Group, firma inwestycyjna Argenthal Capital Partners, grupa ubezpieczeniowa MACSF oraz Galaxy Digital.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here