Naga MarketsFirma BitFlyer poinformowała, że jesienią 2017 roku umożliwi wymianę Bitcoinów klientom ze Stanów Zjednoczonych. Do tej pory firma uzyskała zgodę na działalność w 34 stanach a swoją siedzibę w USA będzie miała w finansowej dzielnicy San Francisco.


Działająca od 2014 roku firma BitFlyer umożliwia wirtualną wymianę walut. Dzięki szybkiemu rozwojowi stała się ona jedną z największych tego typu firm w Japonii i umożliwiła swoim klientom wymianę BTC o wartości ponad 40 mld USD z czego 30 mld USD to obrót wygenerowany od początku 2017 roku. Rozszerzenie działalności na rynek amerykański to początek globalnej ekspansji.

“Mimo, że BitFlyer ma siedzibę w Japonii, moja wizja firmy od zawsze zakładała stworzenie globalnej marki dlatego jestem podekscytowany, że Stany Zjednoczone będą pierwszym krokiem do globalnej ekspansji” – powiedział prezes BitFlyer, Yuzo Kano, “Bitcoin jest globalną walutą a teraz również nasza firma będzie globalna” – dodał.

BitFlyer początkowo skieruje swoje usługi dla firm i instytucji w Stanach Zjednoczonych umożliwiając im wymianę BTC/USD. W późniejszych fazach rozwoju oferta zostanie poszerzona o inne pary handlowe i produkty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGra o kryptowalutowy tron
Następny artykułMM Prime TFI: Oczy zwrócone na Jackson Hole
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here