Naga Markets
BitFlyer to jeden z największych operatorów rynku kryptowalutowego w Japonii, utworzona w styczniu 2014 roku działa już 4 lata. Celem jest dostarczanie kryptowalut do ludzi na całym świecie oraz usługi związane z blockchain. Siedziba znajduje się w Tokyo, a prowadzona przez Yuzo Kano.


Największy wolumen na giełdzie jest na Bitcoinie w relacji do jena (BTCJPY), w dalszej kolejności są: Ethereum, ETC, Litecoin, Bitcoin Cash, Monacoin oraz Lisk. Obrót dzienny na całej giełdzie to około 30 mln dolarów (wg serwisu coinmarketcap).

Giełda umożliwia także handel z dźwignią do 15X dzięki Bitflyer Lighting dla różnych instrumentów, co pozwala na osiąganie profitu niezależnie od tego czy rynek rośnie czy spada.

Co wyróżnia bitflyer Lightning

  • platforma zaprojektowana dla profesjonalistów
  • wspierany standard multi-sig
  • ponad 80% bitcoinów leży bezpiecznie na portfelach
  • prosty ale dopracowany interfejs użytkownika,
  • niespotykana prędkość transakcji,

Ponadto platforma została opracowana przez byłego tradera Goldman Sachs.

BitFlyer jest finansowany przez globalne firmy, takie jak SMBC Venture Capital, Mizuho Capital, Dai-ichi Life, Mitsubishi UFJ Capital, Mitsui Sumitomo Insurance Venture Capital, Recruit, Dentsu Digital Holdings, SBI Investment, GMO, QUICK, Venture Labo Investment itp.

Licencja na 3 kontynentach

Giełda uzyskała na terenie Unii Europejskiej licencję instytucji płatniczej (PI) w styczniu 2018, dzięki temu bitFlyer stał się jednocześnie pierwszym podmiotem, który pozwoli Europejczykom handlować poprzez rynek japoński.

bitFlyer uzyskał licencję instytucji płatniczej w Luksemburgu (CSSF), która jest wystarczająca, aby na podstawie „paszportu unijnego” świadczyć usługi na terenie całej UE, oprócz tego giełda działa w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Opłaty

Otwarcie konta w bitFlyer jest darmowe, wpłat można dokonywać w jenach oraz w kryptowalutach.

Wygląd platformy online do handlu można zobaczyć tutaj: https://bitflyer.com/en-jp/ex/Price#

Najważniejsze linki:

Strona internetowa giełdy: https://bitflyer.com/en-jp/

Dokumentacja API: https://bitflyer.com/en-jp/API?top_link

Baza wiedzy: https://bitflyer.com/Glossary/Index?top_link

Twitter: https://twitter.com/bitFlyer?top_link

Facebook: https://www.facebook.com/bitflyer?top_linktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Mastercard z kolejnym patentem na rozwiązania blockchain
Następny artykułBlok po 22 – 28 czerwca 2018: NZD/USD, GBP/NZD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here