Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitfinexZgodnie z komunikatem opublikowanym 25 kwietnia, biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku oznajmiło, że giełda kryptowalut Bitfinex straciła 850 mln USD, a następnie wykorzystała fundusze z powiązanego stablecoina Tether, aby pokryć niedobór i nie wzbudzić podejrzeń u inwestorów.


Tether przykrywką do prania brudnych pieniędzy?

pranie pieniędzyProkurator generalny Letitia James ujawniła, że ​​jej biuro otrzymało pozew sądowy, w którym zarzuca się firmie iFinex Inc. Tether Limited (operator Bitfinex) oraz podmiotom powiązanym naruszenie prawa nowojorskiego w związku z działaniami, które mogą podlegać pod defraudacje kapitału lokalnych inwestorów.

Nasze dochodzenie wykazało, że operatorzy platformy transakcyjnej Bitfinex, którzy kontrolują również wirtualną walutę Tether, zaangażowali się w zatuszowanie i ukrycie straty 850 milionów dolarów pochodzących mi.n. z funduszy i korporacji. Stan Nowy Jork jest liderem w regulowaniu krypto-firm. Będziemy nadal występować w obronie inwestorów i szukać sprawiedliwości w ich imieniu, jeśli zostaną wprowadzeni w błąd lub oszukani przez którąkolwiek z tych firm – oznajmiła Letitia James.

Zgodnie z dokumentami Bitfinex nigdy nie ujawnił strat inwestorom, a dyrektorzy giełdy i Tethera uczestniczyli w szeregu bezprawnych transakcji korporacyjnych, w których Bitfinex mógł uzyskać dostęp nawet do 900 mln USD rezerw gotówkowych w Tetherze. Bitfinex rzekomo pożyczył nie mniej niż 700 milionów dolarów z rezerwach Tethera i wykorzystał te fundusze, aby pokryć straty i ukryć niemożność wypłat. Prokurator generalny dąży do wydania nakazu, aby zmusić Bitfinex i Tether do kontynuowania handlu, aby zapobiec startom klientów aż do wyjaśnienia sytuacji.

tether logoJohn M. Griffin i Amin Shamas opublikowali 66-stronnicowy dokument zatytuowany “Is Bitcoin Really Un-Tethered?”, w którym analizują hipotezę, że ceny kryptowalut są manipulowane poprzez wykorzystanie tokenu Tether (USDT).

Wiele kontrowersji wokół firmy wynika z faktu, że Tether nigdy nie przeprowadził pełnego, niezależnego audytu swoich zabezpieczeń dolarowych. Jednak w listopadzie opublikowany został list z Deltec Bank z siedzibą na Bahamach potwierdzający istnienie rezerw.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here