Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitfinexBitfinex zwrócił się do sądu w USA o wezwanie do złożenia zeznań byłego dyrektora bankowego firmy powierniczej, która według giełdy kryptograficznej może pomóc odzyskać jej ponad 850 milionów dolarów zamrożonych funduszy.

W dniu 18 października giełda złożyła w sądzie w Kalifornii wniosek o uzyskanie pozwolenia na złożenie zeznań przez Rondella „Rhona” Clyde’a Monroe, byłego wiceprezesa TCA Bancorp. Firma także stara się uzyskać dokumentację dot. komunikacji Monroe z personelem Crypto Capital.

Problemy Bitfinex

Bitfinex twierdzi w zgłoszeniu, że Crypto Capital „wykorzystał jedno lub więcej kont prowadzonych w TCA Bancorp, aby ułatwić transfer funduszy” należących do siebie. Ponadto uważa się, że ​​Monroe posiada informacje i dokumenty niezbędne do rozjaśnienia kwestii roszczeń giełdy dot. kwoty ponad 850 milionów dolarów.

Nowe zgłoszenia Bitfinex wchodzą w skład toczących się postępowań, w których dąży się do odzyskania 880 milionów dolarów ze środków przechowywanych dziś w procesorze płatności Crypto Capital, które to zostały zamrożone w wyniku działań agencji rządowych.

W międzyczasie Bitfinex jest również przedmiotem dochodzenia przez biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku za rzekome wykorzystanie pożyczki od siostrzanej firmy Tether do pokrycia zamrożonych funduszy bez ujawniania tej informacji swoim klientom.

Bitfinex przekazał teraz we wniosku, że jego relacje z Crypto Capital funkcjonowały ogólnie dobrze do kwietnia ubiegłego roku, kiedy pojawiły się informacje, że fundusze w Polsce zostały zajęte przez polskie władze w związku z dochodzeniem w sprawie prania pieniędzy.

Bitfinex twierdzi, że w sierpniu 2018 r. Crypto Capital przekazał firmie, że około 500 mln USD jego funduszy w Polsce i Portugalii zostało „wstrzymanych” przez organy regulacyjne w obu krajach.

Zeznania

Giełda składa więc teraz wniosek o złożenie zeznań przez Monroe’a, a także przedstawienie jego dokumentacji dot. komunikacji z Ozzy’m Yosefem z Crypto Capital; siostrą Yosefa; Reginaldem Dennisem Fowlerem i jego synem, Trentem Dennisem Fowlerem, o których mówi się, że są powiązani z najmniej jednym kontem używanym przez Crypto Capital do otrzymywania depozytów od klientów Bitfinex.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here