Naga MarketsAmerykańska giełda kryptowalutowa Bitfinex zapowiedziała uruchomienie zdecentralizowanej giełdy o nazwie DeversiFi, zapewniającej szybką realizację zleceń bezpośrednio z prywatnych portfeli użytkowników.


DeversiFi zastąpi Ethfinex Trustless

DeversiFi ma stopniowo zastąpić istniejącą zdecentralizowanągiełdę Ethfinex Trustless opartą na Ethereum i będzie działać niezależnie od Bitfinex, zaś jej działalność ma zostać zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych. W ramach DeversiFi dostępne będą nowe funkcjonalności, nad którymi pracowano przez ostatnie dwa lata, w tym zaawansowana książka zleceń, niskie spready oraz szybsza realizacja zleceń przy zachowaniu parametrów, jakie oferują duże, scentralizowane giełdy.

Twórcy nowej giełdy tak określili jej misję w oficjalnym komunikacie prasowym:

„Wcześniej, osoby handlujące na zdecentralizowanych giełdach musiały zrezygnować z szybkości i dostępnych opcji na rzecz bezpieczeństwa i kontroli. Naszą misją jest zmienić ten stan rzeczy poprzez utworzenie giełdy, która jest szybka, zapewnia dużą płynność, bogaty wybór funkcjonalności oraz jest łatwa w obsłudze – przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad własnością [aktywów cyfrowych] oraz bezpieczeństwa leżących u podstaw zdecentralizowanej giełdy.’

Jak podaje w komunikacie prasowym Bitfinex, DeversiFi będzie pierwszą i na obecny moment jedyną zdecentralizowaną giełdą o bardzo szybkim przetwarzaniu transakcji umożliwiającą realizację zleceń o dowolnej wielkości bezpośrednio z portfeli użytkowników. Giełda umożliwi także handel przy użyciu dźwigni oraz pożyczanie środków w krypto.

Zdaniem CEO DeversiFi, Willa Harborne’a, powstanie nowej zdecentralizowanej giełdy było „kolejnym koniecznym krokiem naprzód” w realizacji celu spółki, polegającym na dostarczaniu klientom najwyższej jakości usług. Ethfinex Trustless udało się zapewnić klientom takie same parametry jak w przypadku giełd scentralizowanych. Z kolei CTO Bitfinex, Paolo Ardoino stwierdził, że DeversiFi stanowi etap rozwoju giełdy, którego celem jest wejście w świat zdecentralizowanych finansów.

Zobacz również: Trwa rozprawa sądowa dot. Bitfinex

Giełda Ethfinex ma zakończyć swoją działalność we wrześniu bieżącego roku, zaś jej użytkownicy będą przenoszeni na Bitfinex. W międzyczasie w ramach DeversiFi mają powstawać nowe produkty oraz funkcjonalności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here