Naga MarketsW czwartek, 27 lipca br. giełda kryptowalut Bitfinex poinformowała, że zdecydowana mniejszość kopalni jest za podziałem łańcucha BTC, który miałby nastąpić 1.08.2017r. Jak czytamy na stronie Bitfinex, podział łańcucha nie powinien mieć wpływu na obecne saldo Bitcoina a sprawi on jedynie, że powstanie nowa sieć o nazwie Bitcoin Cash. Wszyscy użytkownicy posiadający Bitcoiny w chwili podziału automatycznie dostaną równoznaczne saldo w nowej walucie.


BCC, czy BCH?

Wielu użytkowników giełdy Bitfinex pytało jak będzie wyglądał handel nowymi tokenami. Giełda Bitfinex zdecydowała się więc podjąć kroki mające na celu ułatwienie dystrybucji sald środków pieniężnych w BTC dla swoich klientów posiadających własne rachunki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć wiele platform zamierza po podziale łańcucha nazwać nowy token BCC to niestety na giełdzie Bitfinex taki znacznik już istnieje i reprezentuje on Bitcoin Core a nowy token powstały po podziale łańcucha będzie nazywał się BCH “Bcash” od nazwy Bitcoin Cash.

Przedstawiciele giełdy poinformowali również, że pomimo iż kilka miesięcy temu opracowali strategię postępowania w przypadku podziału łańcucha i powstaniu hardforka, to w tym przypadku zastosują inną metodę. Choć w przeszłości giełda nie wspierała takich dystrybucji to ze względu na znaczne zainteresowanie klientów, tym razem będzie inaczej.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Polityka dystrybucyjna

Bitcoin Cash (BCH) zostanie rozłożone na rozliczone saldo portfela Bitcoin o czasie UTC pierwszego bloku forka, który ma pojawić się 1 sierpnia 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają w swoich portfelach BTC otrzymają również BCH.

Ze względu na wartość BTC w otwartych pozycjach i współczynnik pozycji długich do krótkich w momencie podziału łańcucha może okazać się, że giełda Bitfinex dostrzeże nadwyżkę lub deficyt BCH. Rzeczywisty współczynnik zostanie obliczony w chwili dystrybucji. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w chwili podziału łańcucha więcej będzie pozycji krótkich, to współczynnik będzie mniejszy niż jeden.

Przedstawiciele giełdy Bitfinex przyznają, że ten model nie jest doskonały ale biorąc pod uwagę krótki okres czasu pozostały do ewentualnego podziału, zastosowanie lepszych rozwiązań nie jest możliwe. Uważają oni, że rozwiązanie to jest na obecna chwilę najbardziej optymalne i sprawi najmniej problemów oraz zagwarantuje terminową dystrybucję BCH.

“Po raz kolejny pragniemy zapewnić naszych klientów, że ich Bitcoiny są bezpieczne a to wydarzenie nie będzie miało wpływu na ich saldo czy otwarte pozycje. Każdy otrzyma równowartość BCH w oparciu o wspomnianą wyżej metodologię obliczania współczynnika” – czytamy na stronie bitfinex.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/USD po publikacji francuskich i hiszpańskich PKB, CPI
Następny artykułKomentarz walutowy – Frank w kompletnym potrzasku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here