Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitfinexBitfinex, jedna z największych giełd kryptowalut, oferuje nagrodę osobom, które pomogą jej zlokalizować hakerów odpowiedzialnych za kradzież prawie 120 000 bitcoinów, która miała miejsce w sierpniu 2016 r. Sami hakerzy również będą nagrodzeni za zwrot skradzionego mienia. Łączna pula nagród wynosi około 400 milionów USD.

  • Bitfinex rozpoczyna poszukiwania hakerów, którzy okradli platformę w 2016 r.
  • Pula nagród wynosi 400 mln USD.

Bitfinex wszczyna swoje śledztwo

Po potwierdzeniu tożsamości hakerów osoby, które pomogą w ich schwytaniu, zostaną nagrodzone. Hakerzy też otrzymają zapłatę po zwrocie skradzionych bitcoinów. Ci, którzy skontaktują Bitfinex z hakerami, otrzymają 5 procent całkowitej odzyskanej kwoty. Z kolei hakerzy otrzymają jej 25 procent.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łącznie pula nagród w ramach tego programu wynosi ok. 400 milionów USD po aktualnej cenie BTC, jeśli wszystkie bitcoiny zostaną odzyskane.

Osoby, które mają informacje związane z włamaniem na Bitfinex w 2016 roku, mogą skontaktować się z giełdą. Więcej informacji zawarto pod tym linkiem.

Nagrodzimy każdego informatora, który może przekazać nam bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za naruszenie bezpieczeństwa na Bitfinex w 2016 r. – powiedział Paolo Ardoino, CTO Bitfinex. – Hakerzy otrzymają część zwróconej własności – dodał.

Wielki włam

Słynny już atak miał miejsce 2 sierpnia 2016 r. Hakerzy włamali się do systemów bezpieczeństwa Bitfinex. Następnie ukradli łącznie 119 555 BTC.

Jak pokazuje niedawne włamanie na Twittera, zagrożenie ze strony hakerów nadal istnieje – powiedział Ardoino. – Wzywamy wszystkie giełdy, inwestorów i interesariuszy na rynku do zachowania czujności i współpracy [z nami] w celu przeciwdziałania zagrożeniu, jakie hakerzy stanowią dla branży aktywów cyfrowych.

Śledztwo w sprawie włamania na Bitfinex jest w toku. Firma zajęła się określonymi kwestiami bezpieczeństwa i lukami w swoich zabezpieczeniach oraz dokonała kompleksowej aktualizacji środków bezpieczeństwa stosowanych na giełdzie. Bitfinex nie korzysta już też z usług powierniczych stron trzecich do zarządzania tokenami cyfrowymi klientów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. To jest ustawka. Zobaczcie co sie dzieje z Bitfinex. FBI weszlo do siedziby jakis miesiac temu i jest wielkie sledztwo w sprawie oszustw na gieldzie, manipulowaniu cenom BTC, itp. FBI takze ainteresowalo sie Tether, ktory jest wlascicielem Bitfinex.. Mysle ze chlopaki probuja jakos legalizowac przekrety gieldy. Mam nadzieje, ze sie nie uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here